بازگشت طوفانی سم آلتمن به شرکت اپن ای آی

بازگشت طوفانی سم آلتمن به شرکت اپن ای آی

گروه هوش مصنوعی: بعد از پنج روز پر ماجرا و تغییر چندین مدیرعامل در شرکت اُپن ای آی حالا سم آلمتن بار دیگر به عنوان مدیرعامل به این شرکت باز می گردد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، هیئت مدیره شرکت اُپن ای آی که سم آلتمن را در روز جمعه اخراج کرده بودند و دو مدیر عامل جدید نیز یکی بعد از دیگری معرفی کرده بودند، حالا سم آلتمن را باردیگر برای رهبری این شرکت در سمت مدیرعاملی استخدام می کنند. این اتفاق بدنبال تهدید تقریباً همه کارکنان در خصوص استعفای دسته جمعی رخ داد. آنها در نامه ای اعلام نموده بودند به سبب برکناری غیر منتظره آلتمن همگی استعفا خواهند کرد.
شرکت اُپن ای ای در اطلاعیه ای نوشت: ما به توافق رسیده ایم که آلتمن به عنوان مدیرعامل با یک هیئت مدیره جدید متشکل از برت تیلور به عنوان رئیس، لری سامرز، آدام دآنجلو به اُپن ای آی بازگردد. ما درحال همکاری برای کشف جزییات هستیم. از صبر و شکیبایی شما دراین زمینه بسیار سپاسگذاریم.
برت تیلور مدیرعامل سابق فیس بوک و رییس سابق توییتر که حالا ایکس نامیده می شود و لری سامرز وزیر سابق خزانه داری و یکی از اعضای سابق هیئت مدیره ای است که هفته گذشته آلتمن را اخراج کردند.
بااینکه در بیانیه اپن ای آی ذکر نشده اما بنظر می رسد سایر اعضای هیئت مدیره ایلیا تاشا مک کولی، ساتسکور و هلن تونر به هیئت مدیره باز نخواهند گشت.
آلتمن که بعد از اخراج شدن به مایکروسافت پیوسته بود حالا دیگر کارمند این شرکت نیست.
او برای رهبری یک بخش هوش مصنوعی در این شرکت استخدام شده بود اما بعد از اعلام خبر استخدام مجدد او توسط اُپن ای ای در این مورد نوشت: من عاشق اُپن ای آی هستم و هرکاری که طی چند روز اخیر انجام دادم در راستای حفظ این تیم و ماموریتش بوده است. وقتی تصمیم گرفتم به مایکروسافت بپیوندم واضح بود که این بهترین مسیر برای من است.
ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این مورد اظهار داشت: ما از تغییرات هیئت مدیره اُپن ای آی استقبال می نماییم. ما معتقدیم این نخستین گام در مسیری به سمت رهبری با ثبات تر، آگاهانه تر و موثرتر بوده است.
گرگ برکمن که روز جمعه از سمت خود به عنوان رییس هیئت مدیره اپن ای آی استعفا کرده بود نیز به شرکت باز خواهد گشت. وی در همبستگی با آلتمن از شرکت اُپن ای آی استعفا داده بود و همراه آلتمن به مایکروسافت پیوسته بود.
برکمن در این مورد می گوید: سرنوشت شرکت تا ساعاتی پیش نامشخص بود. بیش از ۷۰۰ کارمند نامه ای سرگشاده به هیئت مدیره سابق ارائه کرده بودند و دو گزینه را پیش پای آنها قرار داده بودند که یا آنها استعفا دهند یا تماشا کنند که کارمندانِ امضا کننده ی نامه، استعفا می دهند و این برای شرکتی با ارزش تقریباً ۸۰ میلیارد دلار فاجعه بار بود.
اعلام اخراج شدن آلتمن نه فقط برای خود او بلکه برای کل جهان شوکه کننده بود. هیئت مدیره سابق اطلاعیه ای منتشر نموده بودند و نوشته بودند که آلتمن در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده و این مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت هایش می شده است. آنها افزودند که هیئت مدیره اعتماد به توانایی او برای ادامه رهبری اپن ای آی را از دست داده است.
منبع:

1402/09/03
18:18:27
5.0 / 5
275
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد