خداحافظی بنز و بی ام و از هم!

خداحافظی بنز و بی ام و از هم!

دو غول خودروسازی آلمانی اخیرا اعلام نمودند كه به همكاری خود در ساخت خودرو های خودران آخر داده اند و این همكاری شاید وقتی دیگر باردیگر اتفاق بیفتد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بعد از گذشت کمتر از یک سال، شرکت های خودروسازی بی ام و(BMW) و مرسدس(Mercedes) آنچه را که قرار بود مشارکت مداوم آنها برای توسعه فناوری خودران یا رانندگی خودکار باشد، آخر می دهند.
این دو خودروساز این جدایی را "متقابل و دوستانه" توصیف کردند. آنها همینطور خاطرنشان کردند که امکان دارد این همکاری را در آینده از سر بگیرند.
در بیانیه مشترکی که این دو خودروساز منتشر نموده اند، آمده است که تعداد معدودی از عوامل منجر به این تصمیم شده اند و اینکه ایجاد یک پلتفرم مشترک خودران کار بسیار پیچیده تر و گران تر از آن چیزی است که پیشبینی کرده بودند. شاید هم دلیل این قطع همکاری از جانب بی ام و و مرسدس، جاه طلبی آنها بوده است.
هنگامی که این دو شرکت، همکاری با یکدیگر را در ماه ژوئیه سال قبل اعلام کردند، گفتند که هدف آنها آغاز به فروش خودرو های خودران سطح چهار با امکان کنترل رانندگی در آزادراه و پارک کردن خودکار تا سال 2024 است.
مدیران خودروسازی مانند "جیم هکت" مدیرعامل "فورد" در آن زمان گفتند که این شرکت ها بیش از اندازه خوش بین هستند و به این زودی قادر نخواهند بود این فناوری را به بازار عرضه کنند. شرکت "اوبر" هم در سال 2019 اظهار داشت که زمان بیشتری طول خواهد کشید تا خودرو های کاملا خودران رایج شوند و آنها را به وفور در جاده ها ببینیم. ضمن اینکه یک مطالعه جدید نشان داده است که اغلب رانندگان آمریکایی تمایلی به ایده وسایل نقلیه کاملا خودران ندارند.
در حالیکه بی ام و و مرسدس دیگر بر روی فناوری خودران با یکدیگر همکاری نمی کنند، اما هنوز هم در سایر زمینه ها همکاری دارند.
منبع:

1399/03/31
15:10:29
5.0 / 5
2283
تگها: شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد