مهمانی ناسا برای رونمایی از هواپیمای مافوق صوت X-59

مهمانی ناسا برای رونمایی از هواپیمای مافوق صوت X-59

گروه هوش مصنوعی: ناسا از مردم سرتاسر جهان دعوت کرده است تا روز 12 ژانویه به تماشای نخستین نمایش عمومی هواپیمای مافوق صوت «X-59» بنشینند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، تقریباً زمان آن فرا رسیده است که هواپیمای مافوق صوت «X-59» ناسا نخستین نمایش عمومی خودرا انجام دهد و ناسا از علاقمندان دعوت کرده تا به همراه دوستان و خانواده خود، این مراسم را بصورت زنده تماشا کنند.
به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخ هوانوردی، ناسا مردم سرتاسر جهان را تشویق نموده است تا گرد هم بیایند و این مناسبت را با تماشا کردن جشن رونمایی از کلاس های درس، خانه خود یا هر جای دیگری جشن بگیرند.
بااینکه در مهمانی ناسا تنقلات ارائه نمی شود اما این آژانس ایده هایی را برای برگزاری یک مهمانی تماشای موفق دارد. این ایده ها شامل دعوت نامه های قابل چاپ، پیوندهایی با کارهای مرتبط در عرصه علم، فناوری، مهندسی و ریاضی و همین طور راهنمای کامل برنامه ریزی مهمانی هستند.


محور ماموریت «کوئست»(Quesst) ناسا جهت بررسی صدا و کمک کردن به کاهش ضربه صوتی ناشی از پرواز هواپیمای X-59 ساخت شرکت «لاکهید مارتین»(Lockheed Martin) مقرر است روز ۱۲ ژانویه منتشر شود. هواپیمای X-59 ناسا برای نشان دادن توانایی پرواز مافوق صوت یا سریع تر از یک ماخ طراحی شده است. ناسا X-59 را بر فراز چندین شهر به پرواز در خواهد آورد تا داده هایی را در مورد واکنش انسان به صدای تولیدشده در طول پرواز مافوق صوت جمع آوری کند. ناسا این مجموعه داده ها را به آمریکا و تنظیم کننده های بین المللی تحویل خواهد داد تا بتواند پرواز مافوق صوت تجاری را روی زمین امکان پذیر کند.
مراسم رونمایی X-59 در روز ۱۲ ژانویه از ساعت چهار پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی بصورت زنده از سرویس پخش ناسا پلاس پخش خواهد شد. همچنین، این رویداد بصورت زنده در ناسا اپ، کانال یوتیوب ناسا و وب سایت ناسا پخش خواهد شد.
منبع:

1402/10/15
18:03:22
5.0 / 5
253
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد