دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

ایران اسلامی در حوزه علم و فناوری پیشرفت های شایان توجهی داشته است

ایران اسلامی در حوزه علم و فناوری پیشرفت های شایان توجهی داشته است

به گزارش گروه هوش مصنوعی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ایران اسلامی در سالهای اخیر در حوزه های علم و فناوری پیشرفت های شایان توجهی داشته که لازم است داشته های خودرا پررنگ تر نماییم.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی در نشست با رؤسای دانشگاه های سیستان و بلوچستان با تبریک ایام الله دهه فجر عنوان کرد: اگر بخواهیم از ظرفیت های علمی و فناوری این استان بصورت کارآمد بهره گیریم نیاز به یک برش ویژه کار فنی هستیم.
وی اضافه کرد: خوشحالم که ۱۹۱ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با استفاده از ظرفیت های بومی این منطقه شکل گرفته است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان نمود: سیاست ما این است که به ظرفیت های سیستان و بلوچستان با تشخیص خود استان دقت کنیم برای اینکه سند نقش جامعه علمی کشور با برش استانی می تواند مؤثر باشد.
وی بیان نمود: دنیا به سمت یک پازل یکپارچه در دانشگاه ها پیش رفته و اگر بخواهیم هم افزایی نماییم شاهد یک قدرت بزرگی در زمینه علمی و فناوری های خواهیم بود.
حجت الاسلام عاملی اظهار داشت: ما در همه حوزه ها نیازمند به تکنولوژی های جدید هستیم چونکه این فناوری ها یک نظام تحول ایجاد کردند و اگر به این امر اهمیت دهیم خواهیم دید در آینده چقدر قدرت ما افزایش پیدا خواهد نمود.
وی افزود: شرکتهای کوچک با توان بالا به وجود آمدند که اگر از آنها بتوانیم به درستی استفاده نماییم خواهیم توانست ظرفیت های سرمایه ای سیستان و بلوچستان را بالا ببریم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه مسائل حوزه صنعت نباید به بیرون از استان منتقل شود و باید در داخل سیستان و بلوچستان از فناوری های بومی استفاده نماید اظهار داشت: باید کیفیت قوی داشته باشیم تا بتوانیم در سطح منطقه و جهان مطرح شویم علاوه بر این باید نوآوری را در ساخت های بومی استفاده نماییم.


منبع:

1400/11/18
11:29:27
5.0 / 5
937
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد