معاونت علمی اعلام كرد؛

بیشتر از ۱۰ هزار همكاری با متخصصان ایرانی خارج از كشور به ثبت رسید

بیشتر از ۱۰ هزار همكاری با متخصصان ایرانی خارج از كشور به ثبت رسید

به گزارش گروه هوش مصنوعی معاونت علمی و فناوری اعلام نمود تابحال متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به همکاری با ۱۰هزار مراکز علمی ایرانی ترغیب شده اند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) یکی از شاخص ترین و موفق ترین تلاش ها برای ترغیب نخبگان و سرآمدان علمی ایرانی است که برای تحصیل و کار در دیگر کشورها حضور دارند. توانمندان و متخصصانی که می توانند نقشی موثر در ارتقای سطح علمی و فناورانه کشور داشته باشند.
در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی این برنامه کوشیده است تا روند بازگشت یا همکاری متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و پژوهشی را تسهیل کند. بر همین مبنا تابحال ۱۰ هزار و ۱۲۳ همکاری موفق در این سامانه به ثبت رسیده است.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنایت به عوارض عدم بازگشت و از دست دادن توان و تخصص سرآمدان علمی کشور، اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir) را شروع کرده است.
این برنامه به دنبال حل مشکلات و موانعی است که اجازه همکاری این افراد با کشور را نمی دهد یا دسترسی مراکز علمی و تخصصی داخلی به توان این افراد را مشکل کرده است.
اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در خلال ۵ سال متوالی منجر به همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با بیشتر از ۱۵۰ مرکز علمی و فناوری شامل برترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های فناوری و شرکتهای دانش بنیان منتخب داخلی در کمترین زمان ممکن شده است.

1400/03/20
21:18:03
5.0 / 5
1207
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد