یك سیارك امروز از بیخ گوشمان می گذرد

یك سیارك امروز از بیخ گوشمان می گذرد

گروه هوش مصنوعی: یک سیارک کوچک موسوم به ˮ2021GW4ˮ پس از ظهر امروز دوشنبه 12 آوریل 2021 از فاصله بسیار نزدیک با زمین عبور خواهدنمود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای نیوز، امروز سیارکی کوچک در فاصله نزدیک ۱۹ هزار و ۸۱۶ کیلومتر از سطح زمین که تقریباً به اندازه ۵ درصد فاصله زمین تا ماه است، عبور خواهدنمود.
ستاره شناسان آماتور با بهره گیری از تلسکوپ می توانند عبور این سیارک را در صورتیکه کهکشان "مسیه ۹۵" را تحت نظر دارند، ببینند.
این سنگ فضایی که بتازگی کشف شده است، امروز دوشنبه ۱۲ آوریل ۲۰۲۱ از کنار سیاره ما عبور خواهدنمود و به ما نسبت به سیارک های دیگر بسیار نزدیک خواهد شد، حتی بسیار نزدیکتر از ماهواره های زمین آهنگ که در مدار ۳۵ هزار و ۷۸۶ کیلومتری بالاتر از سطح زمین هستند.
این سیارک کوچک بعنوان "۲۰۲۱GW۴" نام گذاری شده و قطر آن حدود ۵ متر تخمین زده شده است که می توان گفت به اندازه یک خودروی ون است.
ستاره شناسان می گویند این یک سنگ فضایی کوچک است و خطر برخورد با زمین ندارد.
این سنگ فضایی در مقایسه با زمین با سرعت ۳۰ هزار و ۱۰۴ کیلومتر در ساعت یا ۸.۳۶ کیلومتر در ثانیه حرکت می کند. نزدیکترین فاصله این سیارک با زمین در ساعت ۱۷: ۳۰ امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ اتفاق می افتد.
عبور این سنگ فضایی با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نخواهد بود، اما می توان آنرا با تلسکوپ های دارای دوربین رصد کرد.
سیارک "۲۰۲۱GW۴" در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۱ با بهره گیری از تلسکوپ ۱.۵ متری "نقشه آسمان کاتالینا" در کوه "لمون" واقع آریزونا آمریکا کشف شد.
منبع:

1400/01/23
15:23:04
5.0 / 5
1144
تگها: تلسكوپ , سیاره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد