طی ۲ سال اول ماموریت؛

ماهواره ناسا ۲۲۰۰ سیاره احتمالی را رصد كرد

ماهواره ناسا ۲۲۰۰ سیاره احتمالی را رصد كرد

به گزارش گروه هوش مصنوعی ماهواره تس متعلق به ناسا طی ۲ سال اول مأموریت خود بیشتر از ۲۲۰۰ سیاره احتمالی رصد کرده است. حال آنکه تصور می شد در اینباره ۱۶۰۰ سیاره احتمالی رصد کند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از انگجت، ماهواره TESS به سرعت از اهدافی که برای آن تعیین شده، پیشی گرفته است. ناسا اعلام نمود این ماهواره از زمان آغاز فعالیت خود در سال ۲۰۱۸ میلادی تابحال بیشتر از ۲۲۰۰ سیاره احتمالی رصد کرده است.
صدها مورد از این مشاهدات، سیاراتی کوچک تر هستند که بعضی از آنها صخره ای و شبیه زمین به حساب می آیند. البته این امر لزوماً به معنای قابل سکونت بودن آنها نیست.
آمار مذکور در حالی عرضه شده که پیشبینی می شد TESS در ۲ سال نخست مأموریت خود ۱۶۰۰ سیاره رصد کند. بعضی از اکتشافات ماهواره مذکور عجیب و غریب هستند. بعنوان مثال سیاره صخره ای TOI-۷۰۰d فقط ۱۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد. سیاره LHS۳۸۴۴b یک ابر زمین بسیار داغ است که مدار آن ۱۱ ساعت طول می کشد.
البته هیچ تضمینی وجود ندارد بررسی های دقیق تمام یافته های این ماهواره را تأیید کنند، به صورتی که تابحال کشف ۱۲۰ سیاره تأیید شده است. از طرفی ناسا تصمیم دارد با استفاده از ابزارهای آتی مانند تلسکوپ فضایی جیمز وب سیاره های احتمالی را با دقت بیشتری بررسی کند.

1400/01/15
11:16:47
5.0 / 5
1225
تگها: تلسكوپ , سیاره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد