شناسایی فسیل سالم و كامل گرگ 57 هزار ساله

شناسایی فسیل سالم و كامل گرگ 57 هزار ساله

گروه هوش مصنوعی: کشف تصادفی یک فسیل تقریباً سالم و کامل ۵۷ هزار ساله از یک گرگ در کانادا به محققان امکان داده تا در مورد آن بررسی های کاملی به عمل آورند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، یک معدنچی جوینده طلا در کانادا کامل ترین فسیل مومیایی از یک بچه گرگ را یافته است. این فسیل که در ارتباط با ۵۷ هزار سال قبل است تا بدان حد سالم مانده که می توان از آن جهت بررسی رژیم غذایی، خصوصیت های ژنتیکی، نحوه حیات و مرگ این بچه گرگ استفاده نمود.
از مشخصات جالب این فسیل سالم ماندن بافت نرم بدن گرگ مذکور است. محققان معتقدند که دی ان ای این گرگ هم دست نخورده باقی مانده و بنابراین می توان بر روی آن مطالعات ژنتیکی مفصلی انجام داد.

جدا شدن یخ های بدن این بچه گرگ سبب شده که مطالعه پوست، خز و اعضای بدن آن برای پژوهشگران ممکن شود و اطلاعات مفصلی در مورد گذشته این حیوان به دست آید. به قول جولی میشن جانورشناس کانادایی این بچه گرگ ماده تقریباً ۱۰۰ درصد سالم مانده و تنها چشمان وی از بین رفته است.
بررسی دندان ها و استخوان های این ماده گرگ نشان داده است وی در زمان مرگ هفت هفته سن داشته و ایزوتوپ های به دست آمده از محتویات معده او نشان داده است که رژیم غذایی او عمدتاً از منابع آبزی تهیه شده و ماهی از غذاهای مورد علاقه اش بوده است. به نظر می آید وی در لانه خود در حال استراحت بوده که خراب شدن ناگهانی آن باعث مرگ سریع و مدفون شدنش در زیر انبوه برف و یخ شده است.


منبع:

1399/10/07
12:12:35
5.0 / 5
1057
تگها: پژوهش , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد