یك استاد ویروس شناسی:

17 جهش جدید ویروس كرونا در انگلیس

17 جهش جدید ویروس كرونا در انگلیس

به گزارش گروه هوش مصنوعی استاد ویروس شناسی با اعلان اینکه جهش های ویروس انگلیس، دانمارک و استرالیا در ایران دیده نشده، اظهار داشت: طبق توالی یابی های تا مهرماه این جهش ها نبوده است.دکتر حسین کیوانی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره جهش های جدید ویروس کرونا که در انگلیس، دانمارک و استرالیا دیده شده به خبرنگار مهر اظهار نمود: همه ویروس ها جهش پیدا می کنند و ویروس کرونا از این قضیه مستثنی نیست.
وی با اعلان اینکه اما در جهش های ژنتیکی، مهم، خصوصیاتی است که به ویروس داده می شود، اظهار داشت: جهش های کنونی در انگلیس، دانمارک، استرالیا و برخی کشورها از ۳ ماه گذشته در این کشورها مشاهده شده بود؛ ۱۷ جهش در مورد قدرت سرایت، افزایش بیماری زایی و کشندگی تا ۷۰ درصد در این کشورها گزارش شده بود.
استاد ویروس شناسی اشاره کرد: خوشبختانه طی توالی یابی های موج اول و دوم منتهی به شهریور ماه و بعضاً در مهر ماه جهش های این کشورها را در ایران نداشتیم.
وی با اعلان اینکه این مطالعه به صورت مستمر و زیر نظر سازمان پدافند غیر عامل انجام می گیرد که در آن جهش ها رصد می شوند، اشاره کرد: این توالی یابی و بررسی های بیشتر در موج سوم در حال ارزیابی است.
کیوانی افزود: آمار و ارقام مشخص است و نشان میدهد که تا موج دوم بیماری کرونا (تا ماه شهریور و مهر ماه) جهش های دیده شده در انگلیس و … را در ایران نداشتیم.
به گفته عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بررسی این مساله و رسیدن به جهش ها زمانبر است و باید نمونه های مختلف از سراسر کشور داشته باشیم و جامعه آماری ما کامل باشد.
وی با اعلان اینکه اینکه جامعه آماری باید روی چندصد نفر مورد ارزیابی قرار بگیرد، اضافه کرد: مردم باید کماکان مراعات کنند چون همان جهش های انگلیس، دانمارک و استرالیا ممکنست در ایران ایجاد و منتشر شود ولی هر چقدر جلوی انتشار و انتقال ویروس را بگیریم از چنین بلایایی مصون هستیم.
کیوانی با تاکید بر ضرورت مراعات افراد در نکات بهداشتی، عنوان کرد: اگر فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و جلوگیری از تجمعات را نداشته باشیم موجب عدم جلوگیری از انتشار ویروس می شویم.
وی اظهار داشت: اگر فردی از این کشورها وارد می شود بایستی فکر نماییم که ناقل ویروس می باشد و می تواند به آسانی انتقال دهد بدین جهت لازم است که حتما در این موارد موضوع قرنطینه را جدی بگیریم.


منبع:

1399/10/03
21:38:52
5.0 / 5
1545
تگها: دانشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد