تغییر لوگوی گوگل به مناسبت مقارنه مشتری و زحل

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت مقارنه مشتری و زحل

گوگل لوگوی خودرا به مناسبت اینکه امشب مقارنه دو سیاره مشتری و زحل بعد از 800 سال رخ می دهد، تغییر داد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، گوگل به همین مناسبت انیمیشنی را ساخته است که در آن نشان داده است این دو سیاره بزرگ منظومه شمسی در نخستین روز زمستان با یکدیگر ملاقات می کنند. در کوتاه ترین روز سال مقرر است شاهد یک نمایش بزرگ و زیبا باشیم. روز دوشنبه، در صورتیکه در نیمکره شمالی با انقلابین فصل زمستان شروع می شود، جهان نیز شاهد یک منظره نادر و دیدنی در آسمان خواهد بود.
درست بعد از غروب آفتاب در شامگاه ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۰(اول دی ۱۳۹۹)، سیاره های مشتری و زحل در آسمان شب برای نخستین بار بعد از ۸۰۰ سال، نزدیک تر از همیشه به یکدیگر ظاهر می شوند.
امشب سیاره های مشتری و زحل در پدیده ای که آخرین بار در حدود ۸۰۰ سال قبل رخ داده است، از دید ناظران زمینی در فاصله بسیار نزدیک به یکدیگر قرار خواهند گرفت و در حقیقت یک مقارنه سیاره ای شکل خواهد گرفت. مشتری و زحل از شروع تابستان در آسمان زمین شروع به نزدیک شدن به یکدیگر کرده اند و بین ۱۶ تا ۲۵ دسامبر(۲۶ آذر تا ۵ دی) فاصله آنها به اندازه یک پنجم قطر ماه کامل در آسمان شب زمین دیده خواهد شد. البته نه اینکه این دو سیاره واقعا به این میزان به هم نزدیک شوند، بلکه از دید ما ناظران زمینی اینطور به نظر می رسند.
مقارنه این دو سیاره هر ۱۹.۶ سال یکبار اتفاق می افتد، اما از سال ۱۲۲۶ این اولین دفعه است که این دو سیاره در آسمان شب دقیقا مقابل هم قرار می گیرند و افراد می توانند این منظره زیبا را مشاهده کنند. از منظر مردم در زمین، این دو سیاره غول پیکر فقط یک دهم درجه از یکدیگر فاصله خواهند داشت اما این در شرایطی است که فاصله آنها از هم در حقیقت حدود ۴۵۰ میلیون مایل خواهد بود.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/10/01
14:08:23
5.0 / 5
1352
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد