كشف كهكشانی كه 10میلیارد سال قبل در كهكشان راه شیری ادغام شد

كشف كهكشانی كه 10میلیارد سال قبل در كهكشان راه شیری ادغام شد

گروه هوش مصنوعی: تعدادی از محققان انگلیسی موفق به شناسایی كهكشانی در درون كهكشان راه شیری شده اند كه ده میلیارد سال قبل با آن برخورد و در این كهكشان ادغام شده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران با بهره گیری از داده های به دست آمده از رصدهای متناوب و تلسکوپ های فوق پیشرفته در نقاط مختلف جهان به این نتیجه رسیده اند که کهکشان ماقبل تاریخ هراکلس بیش از ده میلیارد سال قبل پس از برخورد با کهکشان راه شیری بطور کامل در آن ادغام شده و در عمل از بین رفته است.
اجماع ستاره شناسان تابحال دال بر آن بوده که کهکشان راه شیری کهکشانی معمولی است که تحرک قابل توجهی در آن مشاهده نمی گردد و فعالیت آن در مقایسه با ۱۸۰ میلیارد کهکشان دیگر جهان چندان چشم گیر نیست. اما کشف کهکشان فسیل شده هراکلس نشان میدهد که تصورات قبلی در مورد کهکشان راه شیری صحیح نبوده و این کهکشان حداقل در ایام اولیه شکل گیری شرایط حاد و ملتهبی داشته است.
تا به حال چندصد ستاره موجود در این کهکشان ماقبل تاریخ نیز شناسایی شده اند، اما برای کشف مواد تشکیل دهنده این ستاره ها و نیز نحوه قرارگیری و چینش ستاره های مورد اشاره هنوز باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد. برآوردهای اولیه نشان میدهد چگالی هراکلوس تنها یک سوم چگالی کهکشان راه شیری است.


منبع:

1399/09/05
13:12:24
5.0 / 5
1284
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد