پیش بینی افزایش وزن اطفال با عكسبرداری از مغز

پیش بینی افزایش وزن اطفال با عكسبرداری از مغز

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران دانشگاه ییل با عكسبرداری از مغز نوزادان و بررسی میزان تراكم سلولی در مناطقی خاص از مغز موفق به پیش بینی مقدار وزن گیری اطفال در سال های آتی شدند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، بر طبق این بررسی پیروی از رژیم غذایی نامناسب منجر به التهاب در مغز شده و بر روند افزایش طبیعی وزن کودکان و اطفال تأثیر منفی می گذارد. پس عادت دادن کودکان در سنین کم، به خوردن مواد غذایی دارای ارزش غذایی مناسب اهمیت زیادی دارد.
التهاب مغزی ناشی از رژیم غذایی نامناسب منجر به چاقی کودکان در سنین بالاتر می شود، هر چند هنوز جزئیات و دلیلهای علمی این رویداد معلوم نیست.
بخشی از مغز که این تحولات در آن رخ می دهد تقریباً در مرکز آن واقع است و قسمتی از سیستم پردازش پاداش دهی در مغز شمرده می شود. التهاب این بخش از مغز ممکنست به پرخوری، اضافه وزن فراوان و بی فایده بودن رژیم های غذایی منجر شود.
استفاده از یک روش ام آر آی موسوم به تصویرداری طیف محدود برای عکاسی از بافت های مغز ۲۰۰۰ کودک ۹ ساله نشان داد که بین تراکم سلولی بالا در مرکز مغز و افزایش وزن در سال های آتی رابطه مستقیم وجود دارد و هر چقدر این تراکم بیشتر باشد، وزن کودکان نیز بیشتر افزایش می یابد. همین طور عادت به خوردن غذاهای فست فودی و بی ارزش در سنین پایین می تواند روند افزایش وزن کودکان را تسریع کند.


منبع:

1399/07/25
15:46:34
5.0 / 5
1446
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد