توسط جمعی از محققان رویان؛

راهنمای نحوه مقابله با كرونا در شهر ونژو منتشر گردید

راهنمای نحوه مقابله با كرونا در شهر ونژو منتشر گردید

به گزارش گروه هوش مصنوعی بهره مندی از تجربیات چین در كنترل كووید-۱۹ و انتشار راهنمایی از روش های درمانی استفاده شده در ونژو یكی از اقداماتی است كه بین ایران و چین در پیش گرفته شد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از پژوهشگاه رویان، گونه تازه ویروس کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ ظهور کرد و اولین بار در «ووهان» در استان «هووبی» چین مشاهده شد. کرونا ویروس ۲۰۱۹ (کووید- ۱۹) حالا پاندمی گسترده ای در سرتاسر جهان بوجود آورده و میلیون ها نفر درگیر آن هستند و متأسفانه شمار مبتلایان همچنان رو به افزایش است.
«ونژو» یکی از شهرهای استان «هووبی» است که نتایج خوبی در مهار و مبارزه با کووید-۱۹ به دست آورد. به علت رویکردهای مناسب بخش درمان، ونژو یکی از پایین ترین آمار مرگ و میر در بین شهرهای چین را داشته است.
با هدف بهره مندی کادر درمان کشور از تجربیات درمانی در ونژو، دکتر تهمتنی، دکتر توتونچی، دکتر هاشمیان، دکتر غلامپور، دکتر لی، دکتر چن و همکارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی فسا و دانشگاه پزشکی ونژو به جمع بندی روش های استفاده شده در ونژو و انتشار راهنمایی در این خصوص در مجله یاخته (Cell Journal) اقدام نمودند.
این راهنما شامل سه بخش اصلی «روش های برخورد با عفونت ریه در مبتلایان به کووید-۱۹»، «روش های بالینی و مولکولی تشخیص آن»، «ترکیب داروها و روش های درمان این بیماری» می شود.
در این راهنما در مورد استفاده از داروهای ضد ویروس و ضدالتهاب، درمان های تنفسی، انتقال پلاسما و استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی در چارچوب سه بخش یاد شده بحث شده است.
امید است که این راهنما بتواند کمکی هر چند اندک برای کنترل همه گیری کووید-۱۹ در ایران باشد.


منبع:

1399/07/19
10:54:10
5.0 / 5
1564
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد