در گزارش گروه هوش مصنوعی عنوان شد؛

آخرین مهلت رصد بارش شهابی برساووشی

آخرین مهلت رصد بارش شهابی برساووشی

به گزارش گروه هوش مصنوعی كارشناس نجوم اظهار داشت: امشب آخرین مهلت رصد بارش شهابی برساووشی است و طالقان، میانه های جاده تهران قم و سمت دشت های دماوند بهترین مكان ها برای رصد این بارش شهابی برای تهرانی ها است.احسان مهرجو، کارشناس نجوم در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: یکی از رویدادهای نجومی مهم در مردادماه بارش شهابی برساووشی است که فرصت یک هفته ای رصد را برای علاقمندان به نجوم فراهم می آورد.
وی با اشاره به اینکه این بارش شهابی از اواخر تیرماه تا آخر مردادماه به وقوع می پیوندد، تصریح کرد: بهترین فرصت رصدی این رویداد از ۱۷ تا ۲۳ مرداد است ازاین رو امشب آخرین مهلت رصدی بارش شهابی برساووشی به حساب می آید.
کارشناس نجوم با اشاره به مکان هایی که تهرانی ها می توانند برای رصد بروند اظهار داشت: طالقان، میانه های جاده تهران قم و سمت دشت های دماوند بهترین مکان ها برای رصد بارش شهابی برساووشی است که علاقمندان در استان تهران می توانند در این مکان ها این بارش را رصد کنند.
مهرجو با اشاره به اینکه این بارش شهابی ناشی از عبور سیاره زمین از میان توده ذرات به جامانده از دنباله دار سوئیفت تاتل (که هر ۱۳۳ سال یک مرتبه کنار خورشید عبور می کند) است، اظهار داشت: امشب آخرین فرصتی است که تعداد شهاب ها ۱۰۰ بارش در ساعت است؛ البته این روند تا چند روز دیگر ادامه دارد ولی تعداد شهاب ها کمتر می شوند.
کارشناس نجوم با اشاره به اینکه کانون این بارش در صورت فلکی برساووش قرار دارد و بخاطر اثر پرسپکتیو به نظر می آید تمام شهاب ها از این صورت فلکی به سمت ما می آیند، اظهار داشت: این صورت فلکی در کنار صورت فلکی ذات الکرسی است که می توان با پیدا کردن این صورت های فلکی به سادگی بارش شهابی برساووشی را رویت و رصد کرد.
به گفته مهرجو، بر خلاف خورشیدگرفتگی یا ماه گرفتگی که تنها برای بخشی از ساکنان زمین قابل مشاهده می باشد، مردم در سرتاسر دنیا می توانند این بارش شهابی را رصد کنند اما تنها در شب قابل رویت است.


منبع:

1399/05/27
10:24:48
5.0 / 5
1816
تگها: سیاره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد