پرتاب ۲ گروه ماهواره استارلینک در یک روز

پرتاب ۲ گروه ماهواره استارلینک در یک روز

به گزارش گروه هوش مصنوعی، شرکت فضایی اسپیس ایکس ۲۳ ماهواره استارلینک را در دومین پرواز فضایی در یک روز به فضا پرتاب کرد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس، ۲۳ ماهواره اینترنتی استارلینک را شب هنگام ۲۱ اکتبر در دومین مأموریت طی یک روز از فلوریدا به مدار زمین پرتاب کرد.
موشک فالکون ۹ روز شنبه در ساعت ۱۰: ۱۷ شب به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۵: ۴۷ صبح یکشنبه به وقت تهران) از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب شد.
مرحله نخست فالکون ۹ برای فرودی عمودی به زمین بازگشت و حدود ۸.۵ دقیقه بعد از پرتاب بر روی سکوی A Shortfall of Gravitas که در اقیانوس اطلس مستقر بود، فرود آمد.
طبق توضیحات مأموریت، این چهارمین پرواز برای مرحله نخست این موشک بوده است.
۲۳ ماهواره استارلینک حدود ۶۵.۵ دقیقه بعد از پرتاب از مرحله بالایی فالکون ۹ مستقر شدند.
این پرتاب، دومین پرتاب در عرض یک روز برای اسپیس ایکس بود. این شرکت ۲۱ ماهواره استارلینک دیگر را از پایگاه فضایی واندنبرگ کالیفرنیا در اوایل بامداد روز گذشته به فضا پرتاب کرده بود.
استارلینک مجموعه ماهواره های اسپیس ایکس در مدار پایین زمین است که خدمات اینترنتی را به مشتریان در سراسر دنیا عرضه می دهد. هم اکنون حدودا ۴۹۰۰ ماهواره استارلینک درحال فعالیت هستند و تعداد آنها همچنان درحال افزایش است.
منبع:

1402/08/01
08:43:47
5.0 / 5
280
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد