فضانوردان ناسا برای شبیه سازی شرایط ماه در عمق استخر پیاده روی كردند

ماه نوردی زیر آب!

ماه نوردی زیر آب!

به گزارش گروه هوش مصنوعی، «آزمایشگاه شناوری خنثی» با شبیه سازی شرایط ماه در زیر آب، فضانوردان آینده را برای پیاده روی روی ماه آماده می کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان آینده پیش از طریق رفتن روی ماه، ابتدا باید شنا کنند. «آزمایشگاه شناوری خنثی»(NBL) که در نزدیکی «مرکز فضایی جانسون»(JSC) ناسا در هیوستون قرار دارد، از سال ۱۹۹۲ صدها فضانورد را آموزش داده است. همه خدمه «ایستگاه فضایی بین المللی» ساعتهای زیادی را به همراه ماژول های فضایی شبیه سازی شده در استخر بزرگ و سرپوشیده این لابراتوار می گذرانند. آنها در آنجا به تدریج به شناور شدن، چرخاندن پیچ ها، نصب کردن سخت افزار و سایر فعالیت ها عادت می کنند.
با عنایت به این که ناسا حالا می خواهد فضانوردان را روی ماه قرار دهد، بخشی از تاسیسات زیر آب به سرعت درحال تغییر کردن است. در این منطقه آموزشی، یک جهان شبیه به ماه درحال توسعه است. ماسه و تخته سنگ های شبیه سازی شده(چه طبیعی و چه مصنوعی) کف استخر را تزئین می کنند. نمونه اولیه لباس های فضایی و وسایل نقلیه قمری زیر آب غوطه ور می شوند.
حتی شرایط عجیب تابش نور خورشید روی ماه هم مورد توجه قرار می گیرد و شرکت «V۲X» با میزان نوری آزمایش می کند که فضانوردان ناسا در سال ۲۰۲۵ یا بعد از آن مقرر است هنگام فرود مأموریت «آرتمیس۳»(Artemis ۳) در قطب جنوبی ماه با آن روبه رو شوند.
همان گونه که ناسا برنامه آرتمیس خویش را در ماه گسترش می دهد، انتظار دارد که شرکتهای تجاری هم این برنامه را به سرعت دنبال کنند. هم اکنون، ناسا از یک برنامه به نام «خدمات تجاری باربری قمری»(CLPS) پشتیبانی می کند که دارای مجموعه ای از محموله ها، کاوشگرها و مریخ نوردها است و با هدف لمس کردن سطح ماه صورت می گیرد.
شرکت V۲X انتظار دارد که تقاضا به سرعت رشد کند و می خواهد با دنیای زیر آب خود به کسانی کمک نماید که به آموزش دیدن برای پیاده روی فضایی در محیطی کاملا تحت نظارت نیاز دارند.

زیر آب، روی ماه
لابراتوار شناوری خنثی پیش تر توسط ناسا برای مأموریت های ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می شد. مراحل اولیه کار توسط V۲X ادامه دارد تا بخشی از تأسیسات استخر برای پیاده روی روی ماه آماده شود.
آزمایش ها برای تبدیل کردن بخشی از لابراتوار شناوری خنثی به منطقه تمرینی برای پیاده روی روی ماه ادامه دارد. کار کردن زیر آب هنوز در مراحل اولیه است اما با نمونه های اولیه لباس های فضایی و سخت افزار، همراه با خصوصیت های شنی و منظره ماه صورت می گیرد.
دو غواص آزمایشی با لباس فضایی، در یک منظره شبیه سازی شده ماه که زیر آب قرار دارد، در لابراتوار شناوری خنثی کار می کنند.


منبع:

1402/01/29
22:07:22
5.0 / 5
516
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد