آغاز ماموریت آرتمیس ۱

موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد

موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، موشک غول پیکر سامانه پرتاب فضایی ناسا(SLS) به سمت ماه پرتاب شد تا آغازگر مأموریت آرتمیس ۱ باشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، ماموریت آرتمیس ۱ با پرتاب موشک ناسا که کپسول اوریون هم بر فراز آن نصب بوده است امروز در ساعت ۱: ۴۸ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی( ۱۰: ۱۸ بامداد به وقت تهران) شروع شد.
این موشک که از پایگاه فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال، فلوریدا پرتاب شده است قرار بود بسیار زودتر از این مأموریت خویش را آغاز کند اما نقص فنی، مشکلات آب و هوایی و موارد دیگر سبب تعویق چندین باره این مأموریت مهم شد. پرتاب امروز هم با تاخیری ۴۴ دقیقه ای مواجه گردید.
موشک ناسا در ابتدا قرار بود در ماه اوت(مرداد-شهریور) سفر خویش را آغاز کند اما این مأموریت لغو و به ماه سپتامبر(شهریور-مهر) موکول شد. اما ماه مهر هم زمان مناسبی برای پرتاب آرتمیس ۱ نبود و در نهایت این مأموریت امروز، شروع شد. انتظار می رود اوریون چندین ساعت بعد از پرتاب نخستین نما از زمین را ثبت و با ما به اشتراک بگذارد. زمان انتشار زمین از منظر کپسول اوریون بستگی به عواملی چون زمان پرتاب و سلامت کپسول دارد.
موشک ناسا لحظاتی پیش از پرتاب روی سکو

1401/08/26
12:03:31
5.0 / 5
381
تگها: موشك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد