همزمان با هفته جهانی ترویج علم:

شروع هشتمین جشنواره علم برای همه

شروع هشتمین جشنواره علم برای همه

به گزارش گروه هوش مصنوعی، هشتمین جشنواره علم برای همه با مبحث محیط زیست در پنج بخش معرفی فناوری های بومی مدیریت منابع آب، قصه گویی، نمایش رادیویی، داستان نویسی علمی تخیلی و نقاشی شروع به کار کرد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از وزارت علوم، جشنواره «علم برای همه» در هشتمین سال برگزاری خود، با دغدغه های محیط زیستی، بحران آب و مدیریت منابع آب را مبحث محوری خود قرارداده است. این جشنواره به صورت مجازی برگزار می گردد و شامل بخش های مختلفی است.
«دادارچه»، قصه هایی از محیط زیست ایران به شکل موشن ویدیو، به گویش ها و زبان های رایج در ایران به منظور آموزش همزیستی و عشق به محیط زیست و اهمیت محافظت از آن برای کودکان زیر ۱۲ سال، «بوم رنگ»، معرفی فناوری های بومی مدیریت منابع آب درایران را هدف قرارداده است و «راشگو» شامل سه نمایش کوتاه رادیویی با لزوم توجه به مبحث توان اقلیمی ایران است.
برای فراخوان نقاشی با عنوان «اسطوره های آب، اپوش و تیشتر» که در ارتباط با قدیمی ترین داستان های اسطوره ای ما در ارتباط با مبارزه تیشتَر (فرشته باران) با اَپوش (دیو خشکسالی) بوده و از دوره باستان تا کنون به شکل های مختلف بازگو شده و نشانه اهمیت آب و دیوصفتی خشکسالی است ۵۸ اثر و برای فراخوان بخش داستان نویسی علمی تخیلی با عنوان «نایآب» که متمرکز بر دانش بومی آب و در سه محور تاریخ جایگزین، تاریخ آینده و راهکارهای فناورانه برای مدیریت آب ۶۰ داستان دریافت شده و فهرست برگزیدگان در سایت جشنواره قابل مشاهده می باشد.
علاقه مندان می توانند با رفتن به سایت موزه ملی علوم و فناوری به آدرس https: //www.inmost.ir/festival۱۴۰۱ آثار و محتواهای هشتمین جشنواره «علم برای همه» را ببینند.


منبع:

1401/08/25
08:48:15
5.0 / 5
410
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد