فضاپیمای استارلاینر با موفقیت فرود آمد

فضاپیمای استارلاینر با موفقیت فرود آمد

به گزارش گروه هوش مصنوعی فضاپیمای ˮاستارلاینرˮ شرکت ˮبوئینگˮ بعد از آخر مأموریت خود، با موفقیت روی زمین فرود آمد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، فضاپیمای "استارلاینر" (Starliner) شرکت "بوئینگ" (Boeing) با موفقیت به زمین بازگشت. این کپسول بدون سرنشین در انتها یک مأموریت ۶ روزه به "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS)، در محدوده معروف به "WSMR" ارتش آمریکا در نیومکزیکو فرود آمد.
این فرود با چتر نجات، یک خوش شانسی برای برنامه استارلاینر به حساب می آید که پیش تر با تاخیر، نقص در عملکرد تجهیزات و مشکلات نرم افزاری همراه بود که به فرود اضطراری و توقف پرتاب منجر شدند. از آنجائیکه این مشکلات می توانستند فضاپیما را در هر مرحله از پرواز آزمایشی تحت تاثیر قرار دهند، در مورد فرود آمدن در صحرای نیومکزیکو هم تردیدهایی وجود داشت.
به قول بوئینگ، پرواز استارلاینر نه تنها توانایی این شرکت را در انجام دادن یک مأموریت کامل از پرتاب گرفته تا بازیابی نشان داد، بلکه سیستم های اویونیک فضاپیما، سیستم جهت یابی، سیستم های ارتباطی و تله متری، سیستم های کنترل محیطی و آرایه های خورشیدی آنرا هم آزمایش کرد. استارلاینر، موقعیت خویش را حفظ کرد و به دستورات ایستگاه پاسخ داد. علاوه بر این، توانایی شارژ باتری های خود با استفاده از پنل های خورشیدی، انتقال فایل های دیجیتال و ارتباط با ایستگاه فضایی بین المللی را نشان داد.
پرتاب بعدی، به صورت یک پرتاب همراه با سرنشین برنامه ریزی شده است.
"مارک نپی" (Mark Nappi)، مدیر پروژه استارلاینر اظهار داشت: ما یک آزمایش پرتاب عالی برای سیستم پیچیده ای داشتیم که انتظار می رفت همینطور باشد. از همکاران خود در ناسا و بوئینگ تشکر می کنم که توانایی خویش را در پروژه استارلاینر به کار گرفته اند. ما با تکمیل "آزمایش پرواز مداری ۲" (OFT-2)، درس های آموخته شده را با هم ترکیب خواهیم کرد و به آماده شدن برای آزمایش پرتاب سرنشین دار ادامه خواهیم داد.1401/03/05
22:39:19
5.0 / 5
696
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد