پرتاب مأموریت کرو-۴ به تاخیر افتاد

پرتاب مأموریت کرو-۴ به تاخیر افتاد

به گزارش گروه هوش مصنوعی مقامات ناسا و اسپیس ایکس اعلام نمودند مأموریت کرو-۴ را به علت برنامه های پرتاب بسیار شلوغ، یک روز دیرتر پرتاب خواهند کرد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، مأموریت آتی کرو-۴ اسپیس ایکس مقرر است خدمه ای متشکل از سه فضانورد ناسا و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا (ESA) را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد؛ جایی که آنها در مدار زمین زندگی و کار خواهند کرد. با این وجود، همانطور که "استیو استیچ" (Steve Stich)، مدیر برنامه سرنشین دار تجاری ناسا در مرکز فضایی جانسون (JSC) در تگزاس در جریان یک کنفرانس خبری گفت، پرتاب مأموریت کرو-۴ از ۱۹ آوریل به ۲۰ آوریل موکول شده است.
فضانوردان مأموریت "کرو-۴"(Crew۴) اسپیس ایکس در تصویر بالا قابل مشاهده هستند. "کرو-۴" مأموریت سرنشین دار بعدی شرکت اسپیس ایکس است که بزودی به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهد شد.
فرمانده "کیل لیندگرن"(Kjell Lindgren)، خلبان "رابرت هاینز"(Robert Hines) و متخصصان مأموریت "جسیکا واتکینز"(Jessica Watkins) و "سامانتا کریستوفورتی"(Samantha Cristoforetti) از خدمه این مأموریت هستند.
مأموریت "کرو-۴" اسپیس ایکس، چهارمین پرواز سرنشین دار تجاری ناسا توسط فضاپیمای کرو دراگون و هفتمین پرواز کلی سرنشین دار مداری خواهد بود. این مأموریت برای پرتاب در ۲۰ آوریل ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است و طی آن چهار نفر از خدمه این مأموریت از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل خواهند شد. بنا بر برنامه ریزی ها مقرر است این ۴ خدمه هم به مدت ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی حضور داشته باشند.
هم اکنون خدمه مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند. این مأموریت ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
طی مأموریت "کرو-۳" چهار فضانورد ناسا به نامهای "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک مأموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند. این نخستین پرواز فضایی "بارون"، "چاری" و "ماورر" و سومین پرواز "مارشبورن" بود.
این سومین مأموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی بود. مقرر است هر مأموریت، همچون کرو-۳، حدودا ۶ ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همینطور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان مأموریت کرو-۳ هم بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.
منبع:

1401/01/13
19:47:31
5.0 / 5
861
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد