کاهش ارتفاع ایستگاه فضایی بین المللی برای رفع خطر

کاهش ارتفاع ایستگاه فضایی بین المللی برای رفع خطر

به گزارش گروه هوش مصنوعی ایستگاه فضایی بین المللی برای پیشگیری از برخورد با یک زباله فضایی کاهش ارتفاع داد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، "دیمیتری روگوزین"(Dmitry Rogozin) مدیرکل آژانس فضایی روسکاسموس(Roscosmos) روسیه اعلام نمود که ایستگاه فضایی بین المللی به مدت سه دقیقه کاهش ارتفاعی ۳۱۰ متری داده است تا از نزدیک شدن به قطعه ای از یک فضاپیمای آمریکایی که در سال ۱۹۹۴ به فضا پرتاب شده بود، جلوگیری شود.
او اضافه کرد: این مانور اثری بر روی پرتاب موشک سایوز MS-۲۰ در روز چهارشنبه و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی نگذاشت.
زباله های فضایی شامل موشک های از کار افتاده یا بخش هایی از فضاپیماها هستند که در فضا شناورند و خطر برخورد آنها با ماهواره ها و ایستگاه فضایی وجود دارد.
این زباله های فضایی در روز سه شنبه سبب به تعویق افتادن پیاده روی فضایی ناسا شدند و این پیاده روی را به روز پنجشنبه موکول کردند. در روز پنجشنبه این مأموریت با موفقیت به انجام رسید.
مقامات آمریکایی ماه گذشته اعلام نمودند که آزمایش ضد ماهواره ای روسیه سبب ایجاد حجم زیادی زباله فضایی در مدار نزدیک به زمین شده است این زباله ها ایستگاه فضایی بین المللی را به خطر می اندازند و خطراتی هم برای فعالیتهای فضایی در سالهای آینده به همراه خواهند داشت.
روسکاسموس در اطلاعیه ای جدا در روز جمعه اعلام نمود که امیدوار است بیل نلسون، رئیس ناسا برای گفتگو در مورد همکاریهای پیش رو در ایستگاه فضایی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به روسیه سفر کند.1400/09/14
12:19:39
5.0 / 5
1010
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد