ایجاد کارگروهی برای شناسایی اختلالات شناختی در کودکان و بزرگسالان

ایجاد کارگروهی برای شناسایی اختلالات شناختی در کودکان و بزرگسالان

به گزارش گروه هوش مصنوعی مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی اظهار داشت: کارگروهی در این ستاد تشکیل شده که اختلالات حوزه علوم شناختی کودکان و بزرگسالان را شناسایی کنند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، دکتر محمدتقی جغتایی امروز در مراسم رونمایی و داوری از ۴ محصول علوم شناختی که در محل معاونت علمی برگزار شد، اظهار داشت: کار گروه حفظ و ارتقای توانایی شناختی در ستاد علوم شناختی برای دو گروه «کودکان» و «میانسالان و بزرگسالان» افتتاح شد.

وی با اعلان اینکه برمبنای آخرین آمار، ۷ تا ۸ درصد افراد بالای ۶۰ سال گرفتار اختلالات شناختی هستند، اظهار داشت: همین طور این آمار نشان میدهد در ایران بیش از ۵۰۰ هزار نفر گرفتار این اختلالات می شوند.

مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی با اشاره به چالش های شناختی در کودکان عنوان کرد: اختلالات مربوط به اتیسم و فلج مغزی که در کودکان وجود دارد در نظام آموزش و پرورش و خانواده مورد شناسایی قرار نمی گیرد.

جغتایی اشاره کرد: برآوردها نشان میدهد که ۲۰ درصد از کودکان گرفتار اختلالات این چنینی هستند که می توان با غربالگری، جامعه توانمندتری داشت که کارگروه تشکیل شده در ستاد به بررسی این موضوعات می پردازد.

وی با اعلان اینکه این کارگروه در امتداد تولید دانش حوزه های کودکان و میانسالان فعالیت می کند، اظهار داشت: تا حالا پروژه هایی در این عرصه تعریف شده است.

مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی گفت: همچون رویکرد های این کارگروه، شناسایی چنین اختلالاتی عرضه مارکرهایی برای غربالگری این افراد است.


منبع:

1400/09/05
20:46:05
5.0 / 5
1198
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد