پرتاب موشک استارتاپ فضایی آسترا به تاخیر افتاد

پرتاب موشک استارتاپ فضایی آسترا به تاخیر افتاد

استارتاپ فضایی ˮآستراˮ(Astra) که قصد داشت بامداد امروز(جمعه) موشک خودرا به مدار پرتاب کند، این ماموریت را لغو و به روز شنبه موکول کرد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، این شرکت فضایی قرار بود بامداد امروز ۱۹ نوامبر در ساعت ۱: ۲۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۹: ۵۰ بامداد به وقت تهران) موشک LV۰۰۰۷ را از تاسیسات فضایی اقیانوس آرام در جزیره کودیاک آلاسکا به فضا پرتاب کند اما در صورتیکه تنها دقایقی به پرتاب باقی مانده بود این ماموریت لغو و به روز شنبه موکول شد. علت لغو این پرتاب هنوز مشخص نیست.
این پرتاب ماموریتی آزمایشی برای ارتش ایالات متحده آمریکا است. این موشک ۱۳ متری مانند همتای پیشین خود محموله هایی به فضا خواهد برد.
موشک LV۰۰۰۶ در ۲۸ اوت از پایگاه کودیاک برخواست و بعد از دقایقی به پهلو خم شد و به سمت آسمان آلاسکا رفت اما مشکلات اولیه به وجود آمده مانع از ادامه ماموریت شد و پرتاب این موشک با شکست مواجه گردید.
آسترا به سرعت دریافت که یکی از پنج موتور این موشک بعد از پرتاب از بین رفته و علت آن توزیع نامناسب سوخت بوده است. این مشکل در موشک LV۰۰۰۷ و سایر موشک های این شرکت رفع شده است.
شرک آسترا که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد می خواهد تا با تولید موشک های مقرون به صرفه، حمل ماهواره های کوچک به فضا را آسان کند.
این شرکت قبل از این پرتاب، سه آزمایش مداری انجام داده است که همه ی آنها از تاسیسات فضایی اقیانوس آرام انجام گرفته اند. نخستین پرواز که در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ انجام شد به سبب بروز مشکلی جدی در سیستم هدایت با مشکل مواجه گردید.
دومین پرتاب در دسامبر سال ۲۰۲۰ انجام گرفت اما سوخت موشک قبل از رسیدن به مدار به پایان رسید و آخرین پرواز توسط موشک LV۰۰۶ در ماه آگوست با شکست مواجه گردید.
اگر پرتاب روز شنبه موفقیت آمیز باشد، موشک LV۰۰۰۷ نخستین موشک شرکت آسترا خواهد بود که بعد از سه بار تلاش ناموفق به مدار زمین رسیده است.1400/08/28
13:50:00
5.0 / 5
1067
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد