شغل افراد علمی زیر ذره بین نشریه نیچر

کاوش درباره بیماری های خطرناک جهان

کاوش درباره بیماری های خطرناک جهان

گروه هوش مصنوعی کاوش درباره بیماری های خطرناک جهان


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، "دنیلا برونا لیل د اولیورا" درباره شغل خود می گوید: در این تصویر من درحال نگاه کردن به یک میکروسکوپ دیجیتال هستم تا صدمه ساختاری که کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ می تواند به سلول های یک میمون سبز آفریقایی(Chlorocebus sabaeus) وارد کند را مشاهده کنم. در این تصویر من داخل آزمایشگاه فوق امنیت زیستی دانشگاه سائوپائولو(USP) به نام NB۳ هستم و به علت تجهیزات حفاظتی که پوشیده ام کمی شبیه فضانوردان به نظر می رسم.
امروزه در کنار روش های آزمایشگاهی پیشرفته ما با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری متنوع می توانیم جهش های مولکولی را در همان زمان رخ دادنشان مشاهده کرده و ویروس هایی که سبب بیماری تنفسی می شوند را تنها در عرض ۱۵ دقیقه شناسایی نماییم.
از نوجوانی آرزو داشتم یک محقق شوم. خانواده من هم مانند اغلب مردم شهر بلم بزریل که در آن بزرگ شدم از لحاظ قومی دارای پیشینه ای متشکل از دو نژاد اروپایی ها و بومیان این کشور هستند. من قصد داشتم در مورد تأثیر ژنتیکی این مورد تحقیق کنم، ازاین رو تصمیم گرفتم در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته ژنتیک دانشگاه فدرال پارا در بلم بپردازم. بعد از آن متوجه شدم که باید شش ماه صبر کنم تا بتوانم برای مقطع دکترای رشته ژنتیک در دانشگاه سائو پائولو اقدام کنم.
در دانشگاه سائو پائولو با همسرم که یک ویروس شناس شاغل در دانشگاه است، آشنا شدم. برای ما ویروس ها حدودا همانند اعضای خانواده ما هستند. وقتی دخترم کوچکتر بود، می گفت بعضی از ویروس ها را بهتر از برادرانش می شناسد.
آزمایشگاه ما با هفت بیمارستان سیستم بهداشت و درمان عمومی برزیل کار می کند. ما در اینجا نمونه ها را بررسی می نماییم و به بررسی ۱۸ ویروس تنفسی همچون ویروس آنفولانزا H۱N۱ و کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ و ویروس های منتقله توسط حشرات مانند تب دنگی، زیکا و تب زرد و ویروس هایی مانند سرخک، اوریون و سرخجه که عموما سبب بیماری در کودکان می شوند، می پردازیم.
این اولین بار نیست که یک بیماری همه گیر رخ داده و ما در آزمایشگاه روی یک بحران بهداشت عمومی کار می نماییم چون که در سال ۲۰۱۹ هم آزمایشی برای ویروس زیکا هم ایجاد کردیم. استفاده از این کیت آزمایشی که با مشارکت یک شرکت خصوصی برزیلی ساخته شده است، برای بیمارستان های دولتی مجانی است.
منبع:

1400/08/24
21:07:04
5.0 / 5
1288
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد