آزمایش سیستم کنترل تاکسی های هوایی در کره جنوبی

آزمایش سیستم کنترل تاکسی های هوایی در کره جنوبی

کره جنوبی ۱۱ نوامبر سیستمی برای کنترل وسایل حمل و نقل هوایی شهری (UAM) آزمایش کرد و امیدوار است که بتواند تا سال ۲۰۲۵ از آنها بعنوان تاکسی های بین فرودگاه های اصلی و مرکز شهر سئول استفاده نماید و زمان سفر را به میزان دو سوم کم کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، سال قبل کره جنوبی از شروع پروژه ای به منظور آغاز بستری برای ایجاد سفرهای هوایی تجاری شهری تا سال ۲۰۲۵ اطلاع داد. وزارت حمل و نقل این کشور تخمین می زند که چنین خدماتی می تواند زمان سفر برای مسافت های بین ۳۰الی ۵۰ کیلومتر (۱۹-۳۱ مایل) که با خودرو یک ساعت به طول می انجامد را به ۲۰ دقیقه کم کند.
طی این عملیات تاکسی هوایی شرکت آلمانی "ولوکوپتر" (Volocopter) موسوم به"۲X " نخستین پرواز آزمایشی خویش را در شهر سئول، کره جنوبی انجام داد.
این نخستین پرواز آزمایشی عمومی سرنشین دار یک تاکسی هوایی عمودپرواز برقی (eVTOL) در کره جنوبی بود. "نو هیونگ اوک" وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی هم شاهد این پرواز آزمایشی تاریخی بود.
این پرواز آزمایشی ۵ دقیقه ای در فرودگاه بین المللی گیمپو انجام شد و طی آن این تاکسی هوایی مسافتی در حدود حدودا ۳ کیلومتر را طی کرد و در طول آزمایش به حداکثر ارتفاع ۵۰ متر و حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت رسید.
پیشبینی می شود در صورت آغاز کار این پروژه در سال ۲۰۲۵ هزینه سفر از فرودگاه بین المللی اینچئون به مرکز سئول حدود ۱۱۰ هزار وون (یکای پول کره جنوبی) خواهد بود.
منبع:

1400/08/22
10:56:05
5.0 / 5
1178
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد