فضانوردان مأموریت کرو-۳ راهی ایستگاه فضایی شدند

فضانوردان مأموریت کرو-۳ راهی ایستگاه فضایی شدند

به گزارش گروه هوش مصنوعی اسپیس ایکس با موفقیت چهار فضانورد را از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، این مأموریت ۱۰ نوامبر ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد و حال ایستگاه فضایی بین المللی دقایقی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار فیلمی، اعلام نمود چهار فضانورد مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس در مدار هستند و روز پنجشنبه ساعت ۱۹: ۱۰ به وقت منطقه زمانی شرقی (بامداد جمعه ساعت ۰۳: ۴۰ به وقت ایران) به ایستگاه فضایی بین المللی متصل خواهند شد.
این پرتاب در ابتدا برای شب "هالووین" تعیین شده بود، اما به علت شرایط نامساعد آب و هوا تا تاریخ ۳ نوامبر به تعویق افتاد. ناسا این پرتاب را باردیگر به تعویق انداخت و شش نوامبر را برگزید، چون که یکی از خدمه این پرواز گرفتار یک مشکل پزشکی جزئی شده بود.


طی مأموریت "کرو-۳" چهار فضانورد ناسا به نامهای "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک مأموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.
این سومین مأموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی است. مقرر است هر مأموریت، همچون کرو-۳، حدودا ۶ ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همینطور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان مأموریت کرو-۳ هم بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.نکاتی درباره فضانوردان این ماموریت
این نخستین پرواز فضایی "بارون"، "چاری" و "ماورر" و سومین پرواز "مارشبورن" بود. "مارشبورن" قبلا بعنوان عضوی از مأموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این مأموریت در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید.


"چاری"، فرمانده این مأموریت در میلواکی متولد شد، اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می داند. "چاری" پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. "چاری" همینطور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.


"بارون" در پوکاتلو، آیداهو متولد شد، اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می داند. "بارون" ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد. وی قبل از آنکه فضانورد شود، موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج شد. او همینطور مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را هم دریافت کرده و سه بار در ناو یواس اس مین بوده است.


"مارشبورن" در ایالت استویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما "مارشبورن" قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. او همینطور مسئول عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی بود. "مارشبورن" در استیتسویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. "مارشبورن" قبلا بعنوان عضو خدمه" STS-۱۲۷" در سال ۲۰۰۹ و مأموریت اکسپدیشن ۳۴/۳۵ که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، خدمت کرده است.


"ماتیاس مارر" اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای نخستین بار با مأموریت کرو-۳ به فضا سفر کرده است. پیش از فعالیت بعنوان یک فضانورد، "مارر" برخی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می داد. در سال ۲۰۱۶، "مارر" ۱۶ روز را بعنوان بخشی از عملیات "ماموریت در محیط بی نهایت خشن"(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.


1400/08/20
17:10:15
5.0 / 5
1106
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد