بازگشت فضانوردان ماموریت کرو-۲ به تعویق افتاد

بازگشت فضانوردان ماموریت کرو-۲ به تعویق افتاد

گروه هوش مصنوعی: شرکت ˮاسپیس ایکسˮ و ناسا بازگشت فضانوردان ماموریت ˮکرو-2ˮ را که قرار بود شب گذشته شروع شود، یک روز به تاخیر انداختند و الان مقرر است کپسول ˮدراگونˮ امشب از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شود و به سمت زمین حرکت نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان ماموریت "کرو-۲" دوشنبه شب از ایستگاه فضایی بین المللی خارج می شوند و سه شنبه بامداد روی زمین فرود خواهند آمد.
"اسپیس ایکس" و ناسا بازگشت این چهار فضانورد از ایستگاه فضایی بین المللی را به سبب آب و هوای نامساعد در محل فرود روی زمین به اواخر امروز دوشنبه(۸ نوامبر) موکول کرد.
فضانوردان ماموریت "کرو-۲" حالا یک روز دیرتر از زمان برنامه ریزی شده، دوشنبه شب در ساعت ۲۲: ۳۵ به وقت ایران از ایستگاه فضایی جدا می شوند و چند ساعت بعد در ساعت ۰۷: ۰۳ بامداد سه شنبه به وقت ایران در سواحل فلوریدا روی زمین فرود خواهند آمد.
ناسا پخش زنده این رویداد را از ساعت ۲۰: ۱۵ امشب شروع می کند که از کانال یوتیوب ناسا قابل تماشا است.
پیش از این برنامه ریزی شده بود که فضانوردان بعدازظهر یکشنبه ایستگاه فضایی را ترک کنند و بامداد روز دوشنبه به زمین برسند. آنها حالا باید یک روز بیشتر برای انجام این سفر صبر کنند.
مقامات ناسا دلیل این تعویق را در اطلاعیه ای این چنین اعلام کردند: تیم های ماموریت بعد از بررسی آب و هوای محل فرود که میزبان بادهای تند بود، تصمیم گرفتند روز دوشنبه را برای بازگشت فضانوردان از ایستگاه فضایی انتخاب کنند.
ماموریت "کرو-۲" چهار فضانورد شامل "شین کیمبرو" و "مگان مک آرتور" دو فضانورد ناسا را به همراه "آکی هیکو هوشیده" فضانورد آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن و "توماس پسکه" فضانورد آژانس فضایی اروپا به زمین بازخواهد گرداند. این چهار فضانورد در ماه آوریل با کپسول "کرو دراگون اندیوور"(Crew Dragon Endeavor) به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شدند و تا حالا ۱۹۹ روز را در فضا سپری کرده اند.
انتظار می رود خدمه کپسول "اندیوور" در یکی از هفت سایت هدف در سواحل فلوریدا در خلیج مکزیک یا اقیانوس اطلس فرود بیایند. مقامات ناسا اعلام نموده اند که "اسپیس ایکس" و ناسا یک محل فرود اصلی و یکی برای جایگزین را کمی پیش از فرود از میان این هفت سایت انتخاب خواهند کرد. مقامات ناسا می گویند که احتمالاً به سبب نگرانی های امنیتی، انتخاب محل فرود نهایی را تا بعد از فرود کپسول اعلام نخواهند کرد.
ماموریت "کرو-۲" سومین پرواز فضایی انسانی شرکت "اسپیس ایکس" برای ناسا و دومین ماموریت از شش ماموریت سرنشین دار این شرکت برای ناسا تحت یک قرارداد چند میلیارد دلاری است. این شرکت همین طور درحال آماده شدن برای انجام پرواز خدمه بعدی خود برای ناسا است که یک ماموریت چهار نفره به نام "کرو-۳"(Crew-۳) خواهد بود که برای ۱۰ نوامبر برنامه ریزی شده است.
فضانوردان "کرو-۳" مقرر است روز چهارشنبه ۱۰ نوامبر از پد ۳۹A مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شوند.
ماموریت "کرو-۳" سه فضانورد ناسا به اسامی "راجا چاری"، "توماس مارشبرن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس مورر" را برای انجام یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد فرستاد.
منبع:

1400/08/17
20:53:19
5.0 / 5
991
تگها: سایت , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد