آمازون نخستین ماهواره های اینترنتی خویش را اواخر 2022 پرتاب می کند

آمازون نخستین ماهواره های اینترنتی خویش را اواخر 2022 پرتاب می کند

چندی قبل اعلام گردید آمازون برای رقابت با اینترنت ماهواره ای شرکت ˮاسپیس ایکسˮ(SpaceX) با شرکت ورایزنˮ(Verizon) قرارداد همکاری امضا نموده است. آمازون اطلاع داده که دو ماهواره اینترنتی خویش را در اواخر سال ۲۰۲۲ پرتاب خواهد نمود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این غول فناوری با این کار رسما رقابت خود در این حوزه را با شرکت اسپیس ایکس و وان وب نشان داد. اما از آنجاییکه ثروت "ایلان ماسک" بنیان گذار و رئیس "اسپیس ایکس" به رشد خیره کننده خود ادامه می دهد، بعد از ورود "آمازون" و "جف بزوس" به مدار نزدیک زمین احیانا شاهد یک رقابت جدی خواهیم بود.
آمازون در کوشش برای پرتاب دو ماهواره اینترنتی خود، روز دوشنبه درخواست مجوز آزمایشی را در کمیسیون ارتباطات فدرال ثبت نمود. برپایه این درخواست آمازون می خواهد نخستین ماهواره های اینترنتی پروژه کویپر خویش را در سال ۲۰۲۲ به مدار زمین بفرستد.
در این درخواست آمده است که آمازون می خواهد دو نمونه اولیه ماهواره خود به نامهای KuiperSat-۱ و KuiperSat-۲ را سوار بر موشک آزمایشی RS۱ که توسط شرکت ABL Space Systems طراحی شده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ پرتاب کند.
آمازون برای نخستین بار پروژه کویپر خویش را در سال ۲۰۱۸ معرفی نمود. هدف این پروژه ارسال یک صورت فلکی شامل ۳ هزار و ۲۳۶ ماهواره به مدار نزدیک زمین(LEO) است و هنگامی که این ماهواره ها به آنجا رسیدند، دسترسی به اینترنت را برای مناطق محروم جهان افزایش خواهند داد.
این دو ماهواره ای که آمازون قصد پرتاب آنها را دارد در ارتفاع ۳۶۶ مایلی بالای زمین کار خواهند کرد. تا به امروز شرکت وان وب ۳۲۲ ماهواره پرتاب کرده است و این در شرایطی است که اسپیس ایکس ۱۷۲۲ ماهواره استارلینک خویش را تابحال به مدار زمین فرستاده است. هدف شرکت وان وب فراهم کردن دسترسی جهانی به اینترنت پر سرعت و با تاخیر کم است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود شرکت وان وب تا آخر سال ۲۰۲۱ قادر به اینترنت رسانی به نواحی شمالی کره ی زمین همچون اروپای شمالی، کانادا، آلاسکا، گرینلند و ایسلند خواهد بود.
منبع:

1400/08/12
11:55:38
5.0 / 5
1071
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد