تحویل کالا به همراه پاکسازی هوا با ون الکتریکی مرسدس

تحویل کالا به همراه پاکسازی هوا با ون الکتریکی مرسدس

گروه هوش مصنوعی: مفهوم ون برقی شرکت ˮمرسدس بنزˮ موسوم به ˮساستینرˮ(Sustainer) که برای تحویل کالاها طراحی شده است، ضمن مجهز بودن به یک پنل خورشیدی بر روی سقف خود، قادر می باشد هوای اطراف خودرا نیز تصفیه کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی "مرسدس بنز" از کنفرانس آب و هوای "COP26" استفاده می نماید تا کوشش های خود در حوزه خودرو های برقی را برجسته کند و نشان دهد که چگونه رسیدن به پایداری می تواند بیش از تغییر به سمت استفاده از باتری ها بجای سوخت های فسیلی باشد.
مفهوم ون تحویل کالای "ساستینر" که بتازگی رونمایی شده است، همانطور که قابل حدس است، کاملاً الکتریکی است و هوای محیط اطراف خودرا نیز تمیز می کند. فیلترهای تعبیه شده در جلو و زیر بدنه این ون، هوای اطراف آنرا فارغ از سرعت آن تصفیه می کنند.
این ون برقی حتی از ترمزهای دیسکی با پوشش سرامیکی چدنی استفاده می نماید که هم میزان گرد و غبار موجود در هوا را می کاهد و هم سایش ترمز را محدود می کند.
"ساستینر" همین طور دارای پنل های خورشیدی بر روی سقف خود است تا دامنه حرکتی خودرا افزایش داده و نیاز به شارژ را که گاهی اوقات به انتشار کربن دی اکسید نیز مرتبط می باشد، کم کند.
این ون برقی همین طور می تواند چه درحال حرکت و چه در حالت ایستادن، دستگاه هایی مانند موبایل و لپ تاپ را شارژ کند. بهره گیری از انرژی خورشیدی در خودرو های برقی چیز جدیدی نیست، اما "مرسدس" امیدوار است که پیاده سازی هایی از این دست بتواند خودرو های برقی را تا حد امکان سبز نگه دارد.
سایر فناوری های سازگار با محیط زیست در این ون برقی شامل سیستم گرمایشی نزدیک به بدن مانند تعبیه در کمربند ایمنی همزمان با صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده زیاد از مواد بازیافتی است. بعنوان مثال، فیلِرها از ضایعات خانگی تولید شده است، اتاق از نی طبیعی تولید شده است و زیر بدنه تولید شده از پلی پروپیلن بازیافتی و لاستیک های مستعمل است.
"مرسدس" همین طور به لطف پیشرانه الکتریکی کم صدای خود، لاستیک های با مقاومت کم و درب خودکار، آلودگی صوتی را نیز کاهش داده است.
ایمنی "ساستینر" نیز قابل توجه است. یک دوربین در این ون، شرایط جاده را کنترل می کند تا چاله ها و سایر خطرات را گزارش دهد، در عین حال که آینه های دیجیتال، میدان دید واضح تری نسبت به ون های دیگر ارائه می دهند. همین طور یک چراغ فعال بیولوژیکی با پر کردن کابین با نوری مشابه نور روز و در عین حال حفظ ریتم طبیعی نور، راننده را هوشیار نگه می دارد.
هنوز هیچ اشاره ای به برنامه ای برای تولید انبوه "ساستینر" نشده است. هر چند که "مرسدس" تاکید دارد که تمام فناوری های مورد استفاده در آن با در نظر گرفتن تولید در مقیاس انبوه تولید شده است.
منبع:

1400/08/06
12:20:13
5.0 / 5
1165
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد