4 کافه علم با حضور برگزیدگان جایزه مصطفی(ص)

4 کافه علم با حضور برگزیدگان جایزه مصطفی(ص)

گروه هوش مصنوعی: 4 کافه علم با حضور برگزیدگان چهارمین دوره جایزه مصطفی(ص) انجام می شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی جایزه مصطفی(ص)، ۴ کافه علم در زمینه ارائه برگزیدگان دوره چهارم جایزه مصطفی (ص) انجام می شود.
پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه الخامس شهر رباط مراکش، فیزیکدان انرژی بالا و پژوهشگر برخورددهنده هادرونی بزرگ موضوع «در جست وجو ماده تاریک» را با حضور کاظم عزیزی استاد فیزیک دانشگاه تهران، سارا خطیبی استادیار فیزیک دانشگاه تهران و غلامحسین حقیقت دانشجوی پسادکتری، پژوهشکده ذرات سه شنبه ۲۷ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ انجام می شود.
همچنین کافه علم با موضوع «گیاهان دارویی زیر ذره بین علم» با حضور محمد اقبال چودری، زیست شیمی دان پژوهشگاه بین المللی علوم شیمیایی و زیستی دانشگاه کراچی و دیگر برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی(ص) همین طور حضور دکتر پروین پاسالار، دکتر آزاده حبیبی و دکتر محمد مهدوی چهارشنبه ۲۸ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ دایر می شود.
کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه هاروارد، نظریه پرداز نظریه ریسمان و صاحب کرسی هلیس و برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و همین طور حسام الدین ارفعی، فیزیکدان نظریه ریسمان و استاد دانشگاه صنعتی شریف روز پنجشنبه ۲۹ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ در کافه علم حضور می یابد.
پروفسور زاهد حسن دیگر برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و استاد فیزیک نظری دانشگاه پرینستون همین طور کاشف نیمه فلزهای فرمیون ویل نیز روز جمعه ۳۰ مهر در مورد انقلاب توپولوژیک در فیزیک صحبت می کند.
کافه علم ها در پی آوردن علم از فضای رسمی و دانشگاهی به محیط های صمیمی و عمومی است تا از این راه، جایگاه علم را در فرهنگ عمومی جامعه ارتقا دهند.
در کافه علم، عموم مردم فارغ از تخصص، سن، جنسیت در محیطی صمیمی گرد هم می آیند و به شکلی بی تکلف و بی واسطه به پرسش و پاسخ با یک دانشمند یا مروج علم می نشینند. به این ترتیب، گفتگویی علمی ترویجی جایگزین یک سخنرانی یک سویه می شود.


منبع:

1400/08/01
09:08:09
5.0 / 5
1096
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد