با امكان پیش بینی ۵ سال زودتر؛

شناسایی مولکول پیش بینی کننده سریع زوال عقل

شناسایی مولکول پیش بینی کننده سریع زوال عقل

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران موفق به شناسایی مولکولی جدید شده اند که با بهره گیری از آن می توان احتمال ابتلای افراد به بیماری زوال عقل را پنج سال زودتر پیش بینی نمود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، شناسایی بموقع بیماری زوال عقل به درمان مؤثر آن کمک شایانی می کند و تحقیقات جدید حاکی از آنست مجموعه ای از مولکول ها می توانند درمان سریع بیماری مذکور را ممکن کنند.
تا به حال برای تشخیص فوری بیماری زوال عقل از روش هایی مانند آزمایش خون بمنظور شناسایی مواد سمی و پلاک های آلوده در مغز استفاده شده و در مواردی نیز از آزمایش های ژنتیک بهره گرفته شده است.
اما پژوهشگران آلمانی برای شناسایی سریع بیماری زوال عقل به سراغ مولکول هایی موسوم به microRNA رفته اند. این مولکول ها برای منظم سازی برخی ژن ها در بدن انسان و تولید پروتئین به کار می روند و قبلاً به تشخیص سرطان بوسیله آزمایش خون و ادرار کمک کرده اند.
مولکول های microRNA انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها برای تنظیم قسمتی از پروتئین ها و ارگانیسم های بدن به کار می روند. آزمایش های انجام شده دراین زمینه بر روی موش ها کارایی اتکا به این مولکول ها برای پیش بینی سریع بیماری زوال عقل را ثابت کرده است.
دقت این روش در حوزه پیش بینی بیماری زوال عقل ۹۰ درصد عنوان شده و انتظار می رود در آینده از آزمایش های ارزان بتوان جهت بررسی وضعیت مولکول های مذکور استفاده نمود.


منبع:

1400/07/26
07:54:53
5.0 / 5
1288
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد