با شناسایی سیارات دوردست؛

دریافت علایم رادیویی ناشناخته از سیارات ناشناس

دریافت علایم رادیویی ناشناخته از سیارات ناشناس

گروه هوش مصنوعی: ستاره شناسان از دریافت علایم رادیویی عجیب و ناشناخته از سیارات دوردست که بشر از آنها اطلاعات خاصی ندارد، آگاهی داده اند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، مدلهای این علایم رادیویی نشان میدهد که تعدادی از آنها ممکنست به سبب تداخل میدان های مغناطیسی برخی سیارات و ستاره هایی که آنها به دورشان می چرخند، شکل گرفته باشد و با بررسی آنها امکان کشف و شناسایی سیارات ناشناخته و دوردست فراهم می آید.
تا به حال بیش از ۴۵۰۰ سیاره در خارج از منظومه شمسی شناسایی شده اند که به دور ستاره های مختلفی می گردند. برای کشف این سیاره ها از روش های مختلفی استفاده می شود، اما ستاره شناسان هلندی و استرالیایی برای اولین بار از امواج رادیویی و یک تلسکوپ آرایه ای فرکانس پایین (LOFAR) برای شناسایی آنها بهره برده اند.
استفاده از علایم رادیویی برای شناسایی سیارات جدید، مدل سازی دقیق تر از نحوه حرکت آنها را نیز ممکن می کند و حتی از این طریق می توان مدارهای حرکتی ستاره هایی که این سیارات به دور آنها حرکت می کنند را نیز تشخیص داد.
از سوی دیگر، ستارگان حامل مقادیر عظیمی از مواد و ذرات حامله هستند که تعامل آنها با میدان مغناطیسی سیارات سبب تولید شفق قطبی و امواج رادیویی می شود. انتظار می رود استفاده از این روش در آینده تعداد سیارات شناسایی شده دوردست را به میزان شایان توجهی افزایش دهد.


منبع:

1400/07/25
07:58:07
5.0 / 5
969
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد