برای جمع آوری نمونه خاك؛

ماه نورد استرالیا توسط ناسا به قمر زمین منتقل می شود

ماه نورد استرالیا توسط ناسا به قمر زمین منتقل می شود

به گزارش گروه هوش مصنوعی دولت استرالیا قراردادی را با ناسا امضا کرده تا یک ماه نورد نیمه خودکار ساخت این کشور در آینده به ماه و احتمالاً به مریخ اعزام شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از زد دی نت، بر مبنای بیانیه آژانس فضایی استرالیا این ماه نورد برای جمع آوری نمونه هایی از خاک تنها قمر زمین مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی هایی بر روی این خاک برای یافتن اکسیژن در آن صورت می گیرد تا مشخص شود آیا میتوان به منظور زندگی طولانی مدت در سطح کره ماه یا در فضا برنامه ریزی کرد یا خیر.
ماه نورد مورد اشاره در حدود ۲۰ کیلوگرم وزن خواهد داشت و تا حد زیادی خودران خواهد بود. تولید این ماه نورد توسط کنسرسیومی متشکل از چند شرکت تحقیقاتی و تجاری استرالیایی صورت می گیرد و فعالان بخش معدن در استرالیا در تولید این ماه نورد مشارکت خواهند داشت. استرالیا از مشارکت مجموعه های بین المللی در ساخت این ماه نورد استقبال کرده است.
دولت استرالیا ۱۵۰ میلیون دلار این کشور را به تکمیل این طرح اختصاص داده، ولی هنوز زمان بندی این کار اعلام نشده است. پیش از این برخی کشورهای دیگر آسیایی و اروپایی هم برای اعزام ماه نورد تلاش هایی را شروع کرده بودند.

1400/07/24
12:37:55
5.0 / 5
1195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد