چینی ها زمان پرتاب ماموریت شنژو ۱۳ را به تعویق انداختند

چینی ها زمان پرتاب ماموریت شنژو ۱۳ را به تعویق انداختند

یکی از افراد مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان چین اعلام نموده چین پرتاب ماموریت ˮشنژو 13ˮ را به تعویق انداخته است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اس سی ام پی، قرار بود دو روز بعد از روز ملی چین که اول اکتبر بود، این ماموریت فضایی سرنشین دار صورت گیرد اما بگفته منابع آگاه گرچه هیچ مشکل فنی وجود ندارد، اما به تعویق انداختن زمان پرتاب ماموریت "شنژو ۱۳" موجب می شود تا همه افراد بیشتر برای پرتاب آماده شوند.
دو منبع باخبر از برنامه فضایی سرنشین دار چین گفتند که تاریخ پرتاب فضاپیمای شنژو ۱۳ که ابتدا برای امروز برنامه ریزی شده بود، حالا به زمان دیگری در ماه اکتبر موکول شده است.
یکی از افراد مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان گفت، تاخیر در پرتاب به خدمه این ماموریت امکان می دهد تا آمادگی بیشتری برای مامویت پیش رو داشته باشند.
یکی دیگر از منابع باخبر از برنامه فضایی سرنشین دار چین گفت، به احتمال زیاد این پرتاب اواسط ماه اکتبر صورت خواهد گرفت. در این ماموریت بر خلاف ماموریت پیشین یک زن نیز حضور خواهد داشت و فضانوردان به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی چین خواهند ماند.
تنها دو نفر از ۱۱ فضانوردی که چین از سال ۲۰۰۳ به فضا فرستاده زن بوده اند. لیو یانگ و وانگ یاپینگ آن دو فضانورد زن هستند. وانگ بعنوان یکی از اعضای خدمه پشتیبان در لیست منتخبین ماموریت شنژو ۱۲ قرار گرفته بود و بدین سبب احیانا برای این ماموریت حالا در صدر فهرست قرار دارد. او همین طور قسمتی از خدمه ماموریت شنژو ۱۰ بود که آزمایشگاه آزمایشی تیانگونگ ۱ را در ژوئن ۲۰۱۳ آزمایش کرد.
او افزود که این مرکز همین طور بر طبق بازخورد خدمه ماموریت شنژو ۱۲(نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo) چند تغییر جزئی در ماموریت جدید اعمال کرده است.
"لیو" و "تانگ" به همراه فرمانده این ماموریت به نام "نی هایشنگ" در تاریخ ۱۷ ژوئن برای یک ماموریت سه ماهه به ایستگاه فضایی "تیانگونگ" رسیدند و ۱۷ سپتامبر نیز به زمین بازگشتند. "تیانگونگ" به مدلول "کاخ آسمانی" به بزرگترین زیرساخت تولید شده ازطریق یک کشور واحد در مدار نزدیک زمین تبدیل خواهد شد.
ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در صورتیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود اختتام دهد. چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.1400/07/12
00:08:01
5.0 / 5
1340
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد