نگاهی به رمان گرافیکی ناسا

نگاهی به رمان گرافیکی ناسا

گروه هوش مصنوعی: ناسا به مناسبت روز ملی کتاب های مصور نخستین رمان گرافیکی دیجیتالی و تعاملی خویش را منتشر نمود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، ناسا با منتشر کردن تصاویری، از انتشار نخستین رمان گرافیکی خود با نام "نخستین زن" (First Woman) اطلاع داد.
رمان گرافیکی ⁣"نخستین زن"، مسیر زندگی "کالی رودریگز"(Callie Rodriguez) و همکار رباتش" RT "را دنبال می کند.
کالی در این کتاب از رویاهای دوران کودکی اش برای سفر به فضا تا انتخاب شدن بعنوان فضانورد و سفر به ماه می گوید.
⁣داستان کالی از زندگی واقعی خیلی از فضانوردان ناسا که امروزه در فضا زندگی و کار می کنند الهام گرفته شده است. ناسا در اینباره اظهار داشت: با پرتاب مأموریت Artemis I و بازگشت به ماه، ما به هدف خود یعنی فرود نخستین زن روی ماه نزدیک خواهیم شد. مأموریت "آرتمیس I" یک مأموریت بدون سرنشین خواهد بود.​​ در حالیکه ناسا به صورت عمومی اعلام نموده بود که مأموریت "آرتمیس ۱"(Artemis I) در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب می شود، اما احتمالاً پرتاب آن در اوایل سال ۲۰۲۲ صورت خواهد گرفت.
"پم ملروی"(Pam Melroy) از معاونان ناسا اظهار داشت: داستان کالی نشان داده است که چگونه اشتیاق، فداکاری و پشتکار به ما امکان می دهد تا رویاهای خویش را به حقیقت تبدیل نماییم. کالی، مانند من بر مهارت های خود متمرکز شد، فرصت های یادگیری را غنیمت شمرد و چالش ها را پشت سر گذاشت تا بتواند فضانورد ناسا شود.
این کتاب مصور ۴۰ صفحه ای، فناوری های ناسا ​​برای سفر، فرود و کاوش در ماه را نشان داده است. افراد دارای گوشیهای با سیستم عامل اندروید و آی او اس می توانند برنامه First Woman را به سادگی بارگیری کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رمان گرافیکی به این سایت رجوع کنید.

منبع:

1400/07/05
14:18:50
5.0 / 5
1207
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد