ناسا ۵ شرکت را برای پیشرفت پروژه آرتمیس انتخاب نمود

ناسا ۵ شرکت را برای پیشرفت پروژه آرتمیس انتخاب نمود

گروه هوش مصنوعی: ناسا پنج شرکت را در جهت توسعه پروژه آرتمیس انتخاب نموده است که دو شرکت اسپیس ایکس و بلو اوریجین نیز در بین آن شرکتها هستند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، این شرکتها در جهت توسعه مفاهیم سیستم فرود پایدار انسان و انجام کارهایی بمنظور فرود راحتتر افراد به ماه تلاش خواهند کرد.
برمبنای آخرین اخباری که ناسا در سایت خود منتشر نموده است، ناسا شرکت های اسپیس ایکس و بلواوریجین و سه شرکت بزرگ دیگر را برای این امر انتخاب نموده است.
اسپیس ایکس، بلواوریجین، داینتیکس، لاکهید مارتین و نورثروپ گرومن شرکت هایی هستند که از طرف ناسا انتخاب شده اند و ناسا در مجموع مبلغ ۱۴۶ میلیون دلار برای این پروژه و این چند شرکت در نظر گرفته است که ۳۵ میلیون دلار به تنهایی بین ایلان ماسک و شرکت های خصوصی هوافضای جف بزوس رسیده است.
این قرارداد توسط ناسا و تحت طرحی به نام "فناوری های فضایی نسل آینده برای مشارکت های اکتشافی" (NextSTEP-2) عقد شده است.
مبالغ اهدایی ناسا به شرکتها به شرح زیر است:
بلواوریجین: ۲۵.۶ میلیون دلار
داینتیکس: ۴۰.۸ میلیون دلار
لاکهید مارتین: ۳۵.۲ میلیون دلار
نورثروپ گرومن: ۳۴.۸ میلیون دلار
اسپیس ایکس: ۹.۴ میلیون دلار
هدف این شرکتها کار بر روی توسعه مفاهیم فرودگر ماه/ ماه نشین برای فرود فضانوردان ناسا در آینده خواهد بود.
برنامه "آرتمیس"(Artemis) یک برنامه پرواز فضایی انسانی بین المللی با تامین بودجه از جانب دولت ایالات متحده است که هدف آن فرود آوردن نخستین زن و یک مرد دیگر روی کره ماه در منطقه قطب جنوب ماه تا سال ۲۰۲۴ است.
این برنامه عمدتاً توسط ناسا، شرکت های فضایی تجاری آمریکایی که با ناسا قرارداد بسته اند و شرکای بین المللی ناسا همچون آژانس فضایی اروپا(ESA)، آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن(JAXA)، آژانس فضایی کانادا(CSA)، آژانس فضایی ایتالیا(ASI)، آژانس فضایی استرالیا(ASA)، آژانس فضایی انگلستان(UKSA)، آژانس فضایی امارات متحده عربی(UAESA)، آژانس فضایی دولتی اوکراین و آژانس فضایی برزیل(AEB) که همگی تحت رهبری ناسا عمل می کنند، انجام می شود.
"کتی لودرز"، مدیرعامل اکتشافات انسانی و عملیات ناسا در واشنگتن اظهار داشت: ایجاد بستری برای حضور طولانی مدت انسان بر روی ماه بوسیله انجام کارهای مختلف هدف اصلی آرتمیس است.
منبع:

1400/06/27
10:39:24
5.0 / 5
1007
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد