آغاز بزرگترین آزمایش جهانی تست خون برای تشخیص ۵۰ نوع سرطان

آغاز بزرگترین آزمایش جهانی تست خون برای تشخیص ۵۰ نوع سرطان

به گزارش گروه هوش مصنوعی متخصصان علوم پزشکی در انگلیس از آغاز بزرگترین مطالعه جهانی با هدف انجام آزمایش خونی برای تشخیص زودهنگام ۵۰ نوع مختلف سرطان خبر دادند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، سرویس سلامت همگانی انگلیس امروز (دوشنبه) بزرگترین آزمایش جهانی تست خون را آغاز می کند که می تواند در تشخیص بیشتر از ۵۰ نوع سرطان، قبل از بروز علایم بیماری مورد استفاده قرار گیرد.
در این آزمایش DNA موجود در خون بیمار بررسی می شود تا مشخص شود آیا از سلول های سرطانی نشات گرفته اند یا خیر. تشخیص زودهنگام سرطان باعث می شود تا شانس زنده ماندن بیمار افزایش پیدا کند.
سرویس سلامت همگانی انگلیس اعلام نموده است که می خواهد از ۱۴۰ هزار داوطلب ثبت نام کند تا مشخص شود این آزمایش بعنوان یک آزمایش تصادفی چقدر خوب عمل کرده است. سپس نمونه خون نیمی از شرکت کنندگان مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.
متخصصان انگلیسی تاکید کردند: باید این آزمایش را با دقت مطالعه نماییم تا متوجه شویم آیا میتوان با این روش تعداد موارد مبتلا شدن به سرطان را که معمولاً در مراحل پایانی بیماری تشخیص داده می شوند به میزان قابل توجهی کم کرد.
به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از خبرگزاری رویترز، پزشکان می گویند این آزمایش می تواند تغییری در تشخیص زودهنگام سرطان ایجاد نماید.1400/06/23
10:29:03
5.0 / 5
1229
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد