استفاده از پهپاد بعنوان توپ برای بدمینتون بازی کم بینایان!

استفاده از پهپاد بعنوان توپ برای بدمینتون بازی کم بینایان!

به گزارش گروه هوش مصنوعی یک پهپاد پر سر و صدا در نقش توپ بدمینتون می تواند به بدمینتون بازهای کم بینا کمک نماید تا این بازی را به خوبی انجام دهند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، وقتی می بینیم فناوری ها و پروژه های جدید، دنیا را به مکانی بهتر برای افراد کم بینا تبدیل می کنند، هیجان زده می شویم. در گذشته پروژه هایی را پوشش داده ایم که به افراد کم بینا اجازه می داد نقشه های سه بعدی را بخوانند و سایر فناوری ها نظیر سگ های رباتیک که آنها را با استفاده از لیزر راهنمایی می کردند.
حالا محققان دانشگاه "تسوکوبا" در ژاپن راهی برای بدمینتون بازی کردن افراد کم بینا ابداع نموده اند که هیجان انگیز است.
این اختراع شامل یک پهپاد پر سر و صدا است که بعنوان توپ بدمینتون مورد استفاده قرار می گیرد. این پهپاد به اندازه کافی آهسته پرواز می کند و سر و صدای کافی بوجود می آورد تا بازیکنان دارای اختلال بینایی بتوانند صدای آنرا به خوبی بشنوند و مکان آنرا احساس کنند.
سپس آنها پهپاد را با یک راکت دریافت می کنند که می تواند این توپ پهپادی را از راه یک سیستم سنسور که به قاب آن متصل است، تشخیص دهد.
این راکت های هوشمند فاقد تور هستند و در عوض از حسگرهایی استفاده می نمایند که به آنها اجازه می دهد پهپاد را هنگام عبور از حلقه خود تشخیص دهند. ازاین رو در هنگام قرارگیری پهپاد در قاب این راکت ها، جهت حرکت پهپاد تغییر می کند و به طرف حریف باز می گردد.
محققان برای ساخت این بازی نوآورانه صحبت های زیادی با افراد کم بینا انجام دادند. آنها با انجام این کار توانستند تشخیص دهند چه چیزی به خوبی کار می کند و چه چیزی برای این افراد مناسب نمی باشد.
اغلب مصاحبه شوندگان می گفتند که در بدمینتون واقعی مشکل آنان این است که توپ خیلی کوچک است و خیلی سریع حرکت می کند. ازاین رو محققان برای رفع این مشکلات دست به کار شدند.
این بازی به افراد کم بینا فرصتی می دهد تا مانند گذشته ورزش کنند و در فعالیتهای اجتماعی شرکت نمایند. از همه بهتر، این بازی فقط به افراد کم بینا محدود نمی گردد و برای عموم مردم در دسترس می باشد.1400/06/15
20:20:19
5.0 / 5
1104
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد