در گزارش گروه هوش مصنوعی عنوان شد؛

رویدادهای نجومی شهریورماه

رویدادهای نجومی شهریورماه

به گزارش گروه هوش مصنوعی کارشناس نجومی اظهار داشت: امکان رصد 3 جرم آسمانی ماه، مشتری و زحل بصورت مثلث وارونه، رویت سیاره  گریزپای منظومه شمسی و مقارنه سیاره زهره با هلال ماه از رویدادهای نجومی شهریورماه هستند.احسان مهرجو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به رویدادهای نجومی شهریور ماه اظهار داشت: شامگاه ۱۲ شهریور بعد از غروب خورشید در افق غرب، سیاره گریزپای منظومه شمسی یعنی عطارد را می توان به آسانی رصد کرد.
وی درباب سیاره عطارد اظهار داشت: این سیاره گریزپای منظومه شمسی در روز ۲۳ شهریور به بیشترین کشیدگی شرقی یا به عبارتی بیشترین فاصله خود از خورشید از منظر ناظر زمینی می رسد و در بهترین وضعیت رصدی خود قرار می گیرد.
کارشناس نجوم با اعلان اینکه ۱۹ شهریور مقارنه سیاره زهره با هلال ماه رخ خواهد داد، اظهار داشت: اگر پس از غروب خورشید نوزدهم شهریور به افق غربی نگاه نماییم می توانیم سیاره درخشان و پرنور زهره را در فاصله حدود ۵ درجه ای و پایین تر از هلال ماه رصد نماییم.
به گفته وی، بهترین پیشنهاد رصدی به علاقمندان آسمان، مشاهده آسمان شب در شامگاه ۲۶ شهریور است برای اینکه ۳ جرم مشتری، زحل و ماه به آسانی قابل رصد هستند.
وی اضافه کرد: برای رویت این ۳ جرم آسمانی، می توان از ساعت ۲۰ شب در افق جنوب شرقی آسمان، اجتماع ماه با سیارات مشتری و زحل را رویت کرد؛ این سه جرم تشکیل یک مثلث وارونه را می دهند بطوری که ماه بعنوان راس مثلث در پایین، سیاره مشتری سمت چپ و بالاتر از ماه و سیاره زحل سمت راست و بالاتر از ماه قابل مشاهده خواهند بود.


منبع:

1400/06/09
21:31:56
5.0 / 5
848
تگها: سیاره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد