کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی

کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی

بررسی های پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد کلسترول بدن با تغذیه سلول های سرطانی زمینه شکل گیری متاستازها و مهاجرت سلول های سرطانی از بافتی به بافت دیگر بدن را فراهم می آورد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، این تحقیق بطور خاص بر روی سرطان سینه انجام شده و نشان میدهد چگونه تومورهای این سرطان به نقاط دیگر بدن منتقل می شوند.
با توجه به این که پروسه تکثیر و مهاجرت سلول های سرطانی، فرایندی پرمخاطره و بسیار استرس زاست، خیلی از این سلول ها در حین کوشش برای تکثیر و مهاجرت (متاستاز) می میرند. اندک سلول های باقیمانده می توانند بر روند استرس آفرین منجر به مرگ سایر سلول های سرطانی غلبه کنند. تابحال علت این مساله مشخص نبود، اما هم اکنون مشخص شده که کلسترول بدن نقش کلیدی در تغذیه این سلول ها و افزایش قابلیت های آنها ایفا کرده است.
پیش از این مشخص شده بود که سطح بالای کلسترول در بدن می تواند سبب افزایش رشد سلول های سرطان سینه شود. اما پژوهشگران همین طور ارتباط بین کلسترول بالا و نتایج بدتر ابتلاء به سرطان سینه را تأیید کرده اند.
تغذیه سلول های سرطانی با بهره گیری از کلسترول سبب افزایش آنزیمی در آنها موسوم به GPX۴ می شود که جلوی لطمه دیدن تومورها را بوسیله افزایش جذب چربی می گیرد. امید می رود این یافته ها زمینه را برای تولید داروهای جدیدی برای مقابله با سرطان سینه فراهم آورد.


منبع:

1400/06/05
23:16:22
5.0 / 5
919
تگها: پژوهش , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد