به كمك هوش مصنوعی؛

تشخیص دقیق سرطان ریه با آزمایش خون

تشخیص دقیق سرطان ریه با آزمایش خون

پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز از روش جدیدی برای انجام آزمایش خون آگاهی داده اند که شناسایی سرطان ریه را با دقت بیش از 90 درصد ممکن می کند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، این آزمایش خون با استفاده از فناوری هوش مصنوعی انجام می شود و الگوریتم های ابداع شده شناسایی الگوهای غیرعادی در دی ان ای افراد و به تبع آن کشف سرطان ریه را ممکن می کند.
مهم ترین مزیت این روش آنست که سرطان ریه احتمالی با بررسی جریان خون افراد و با یک آزمایش ساده شناسایی می شود و نیازی به انجام آزمایش های وقت گیر، پرهزینه و با راندمان پایین نخواهد بود. انتظار می رود دقت این روش در آینده نزدیک باز هم افزایش پیدا کرده و حتی به ۹۶ درصد نیز برسد.
محققان امیدوارند در آینده بتوان همین روش را برای شناسایی دی ان ای های غیرعادی دیگری به کار گرفت که کشف انواع دیگری از سرطان را امکان پذیر می کند.
این آزمایش خون DELFI نام دارد که مخفف ارزیابی اجزای دی ان ای برای رهگیری اولیه است. این آزمایش بر این اساس استوار است که هسته سلول های سرطانی بسیار بی نظم تر از سلول های سالم هستند و این امر بر روی دی ان ای آنها نیز تاثیر می گذارد.

1400/06/03
21:07:15
5.0 / 5
1380
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد