روس ها مدعی ساخت نخستین واكسن ایمن كووید-19 شدند

روس ها مدعی ساخت نخستین واكسن ایمن كووید-19 شدند

محققان روسی از آزمایش بالینی موفقیت آمیز نخستین واكسن ایمن ˮكووید-۱۹ˮ در جهان خبر دادند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از تایمز آف ریپابلیک، وزارت دفاع روسیه و مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالی"(Gamalei) اعلام نمودند که مرحله نهایی آزمایشات بالینی واکسن کووید-19 ساخت خویش را با موفقیت آغاز کرده اند.
وزارت دفاع روسیه اظهار داشت: درمان گروه اول داوطلبان که ایمنی و تحمل پذیری واکسن روی آنها تست شده بود 15 ژوئیه(25 تیر) به پایان میرسد.
این وزارتخانه اضافه کرد: گروه دوم داوطلبان که کارایی و ایمنی زایی واکسن روی آنها آزمایش شده، دومین مرحله واکسن به آنها تزریق خواهد شد.
وزارت دفاع روسیه اعلام نمود که طرح تقویت واکسیناسیون که گروه دوم داوطلبان را در بر می گیرد، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و دوام پایداری آن می شود.
همچنین این وزارتخانه اضافه کرد که تمامی شرکت کنندگام احساس خوبی دارند و هیچ عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن در آنها دیده نمی گردد.
نتایج آزمایشات نشان میدهد که داوطلبان در مقابل کروناویروس ایمنی بدست آورده اند و تست های آنتی بادی(پادتن) حاکی از اینست که گروه اول و دوم داوطلبان بعد از تزریق واکسن واکنش ایمنی داشته اند.
وزارت دفاع روسیه در اوایل ماه ژوئن اعلام نمود که دو گروه داوطلب برای آزمایش های بالینی انتخاب شده اند.
گروه نخست شامل نظامیان و گروه دوم شامل غیرنظامی ها بود. در آزمایشات بالینی واکسن، 18 داوطلب در مقابل "کووید-19" واکسینه شدند.
همچنین "وادیم تاراسوف"(Vadim Tarasov)، رئیس انستیتو دارو و زیست فناوری روسیه اظهار داشت که آزمایشات بالینی نخستین واکسن ایمن کووید-19 در جهان روی داوطلبان در دانشگاه "سچنوف"(Sechenov) با موفقیت به پایان رسیده است.
وی اضافه کرد، نخستین گروه داوطلبان چهارشنبه مرخص می شوند و گروه دیگر در ۲۰ ژوئیه سالجاری مرخص می شوند.
دانشگاه "سچنوف" آزمایش بالینی واکسن را که توسط انستیتوی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالی"(Gamalei) روسیه ساخته شده است، در تاریخ ۱۸ ژوئن شروع کرد.
"الکساندر لوکاشیف"، مدیر موسسه انگل شناسی پزشکی و بیماری های میکروبی دانشگاه سچنوف هم خاطرنشان کرد که در این مرحله از تحقیقات، وظیفه اصلی دانشمندان نشان دادن میزان ایمنی واکسن روی بدن انسانها بود که با موفقیت سپری شد.
منبع:

1399/04/23
11:48:17
5.0 / 5
2137
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد