روش جدید چینی ها برای مقابله با چاقی و دیابت

روش جدید چینی ها برای مقابله با چاقی و دیابت

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان چینی موفق به شناسایی سازوکار جدیدی شده اند که از راه آن سیستم ایمنی بدن نوعی چربی را تولید می کند که قابل استفاده برای مقابله با چاقی و دیابت است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، در بدن انسان ها انواع متفاوتی از چربی ها وجود دارد که هر کدام نقش های متفاوتی بازی می کنند. با افزایش تولید بعضی از انواع این چربی ها میتوان به روش های جدیدی برای درمان چاقی و دیابت دست یافت.
پژوهشگران چینی می گویند با تحریک سیستم ایمنی برای تولید یک نوع چربی خاص میتوان به جنگ چاقی و دیابت رفت و کارایی این روش در موش ها ثابت شده است.
چربی قهوه ای باعث چاقی گونه های نوزادان شده و در صورت سرد شدن هوا سوزانده می شود تا بدن گرم نگه داشته شود. اما چربی سفید نوعی چربی نامطلوب است که در صورت مصرف کالری اضافه و عدم فعالیت بدنی سوزانده نمی گردد و باعث بزرگی شکم می شود.
محققان یک نوع چربی دیگر هم کشف کرده اند که چربی بژ نام دارد و با چربی های سفید و قهوه ای متفاوت می باشد. این چربی دارای میتوکندری زیادی است و برای کالری سوزی در بدن قابل استفاده می باشد. این چربی بر خلاف چربی قهوه ای با افزایش سن از بین نمی رود و در گذر زمان برای مقابله با سرما و حفظ برخی هورمون ها باقی می ماند. بنابراین می تواند ابزاری مؤثر برای مقابله با چاقی باشد.
بررسی ها نشان میدهد با بهره گیری از نوعی سلول ایمنی به نام ائوزینوفیل میتوان فعالیت چربی بژ را تقویت کرد و از آن برای کاهش وزن و مقابله با چاقی استفاده نمود. کاشت این چربی در بدن موش های سالم نتایج موفقیت آمیزی به دنبال داشته است. برخی مولکول های فعال کننده سیستم ایمنی بدن هم می توانند به تنظیم تولید چربی بژ کمک کنند و چینی ها برای نخستین بار راهی برای دستکاری مولکول های مذکور به منظور افزایش چربی سوزی یافته اند. آنها می گویند با افزایش فعالیت یک نوع از این مولکول ها معروف به اینترلوکین ۲۵ یا IL-۲۵ در موش ها شاهد بیشتر شدن میزان تولید چربی بژ و چربی سوزی بدن بوده اند. باتوجه به وجود این مولکول ها در انسان امکان اجرای این سازوکار ضد چاقی و دیابت در انسان ها هم وجود دارد.


منبع:

1400/05/24
15:42:47
5.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد