اسپیس ایکس بیلبورد تبلیغاتی به فضا می فرستد!

اسپیس ایکس بیلبورد تبلیغاتی به فضا می فرستد!

گروه هوش مصنوعی: با شروع سفرهای تجاری به فضا، تبلیغات در فضا نیر درحال شروع است و ایلان ماسک می خواهد یک ˮبیلبورد تبلیغاتیˮ به فضا بفرستد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، شرکت اسپیس ایکس مقرر است یک ماهواره ی عظیم تبلیغاتی به فضا بفرستد تا شرکتها بتوانند لوگو و سایر محتواهای مورد نظرشان را در فضا به نمایش بگذارند.
شرکت اسپیس ایکس برای انجام این کار درحال همکاری با شرکت کانادایی "ژئومتریک انرژی"(Geometric Energy Corporation) است و مقرر است این ماهواره را بر روی یک موشک فالکون ۹ به فضا ارسال نماید. قبل از رسیدن موشک به ماه پلت فرم تبلیغاتی آزاد شده و در مدار قرار می گیرد.
ساموئل رید(Samuel Reid)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت "ژئومتریک انرژی" به بیزینس اینسایدر اظهار داشت که این ماهواره در سال ۲۰۲۲ به فضا خواهد رفت و مردم و شرکتها می توانند جهت استفاده از نمایشگر پیکسلی تعبیه شده روی ماهواره، توکن خریداری کنند.
برای این منظور پنج توکن(رمز ارز) مورد نیاز است. بتا و Rho برای قرار دادن آگهی، گاما و کاپا برای رنگ و روشنایی آن و XI برای تعیین مدت زمانی که این آگهی پخش خواهد شد. این توکن ها با بهره گیری از رمزارز قابل خریداری هستند.
بزرگی این تبلیغات، تعداد دفعاتی که هر بار پخش می شود، تاثیر زیست محیطی نور آن بر گیاهان و جانوران محلی و میزان انرژی مصرفی این ماهواره هنوز مشخص نیست.
شرکت "ژئومتریک انرژی" همین طور در برنامه ارسال ماهواره ی دوج-۱ نیز نقش دارد. ماموریت "دوج-۱"(DOGE-۱) شامل ارسال یک تاسواره ۴۰ کیلوگرمی با موشک "فالکون ۹" به مدار ماه است که اطلاعات فضای ماه را توسط حسگرها و دوربین های خود با سیستم ارتباطات و سیستم های محاسباتی یکپارچه به دست می آورد. ماموریت "دوج-۱" قابلیت استفاده از رمزارز را فراتر از مدار زمین نشان میدهد و تجارت بین سیاره ای را پایه ریزی می کند.
منبع:

1400/05/19
14:09:24
5.0 / 5
1203
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد