برای اولین بار شناسایی شد؛

پروتئینی که روند چاقی را در مغز هک می کند

پروتئینی که روند چاقی را در مغز هک می کند

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان برای اولین بار موفق به شناسایی یک روند متابولیک در مغز شده اند که از آن میتوان برای مقابله مؤثرتر با روند چاقی در انسان ها استفاده نمود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آمریکایی پس از بررسی سازوکارهای بیولوژیک در رابطه با چربی سوزی یک پروتئین را شناسایی کرده اند که نقش کلیدی در منظم کردن متابولیسم بدن ایفا می کند. از پروتئین مورد اشاره میتوان برای هک کردن روندهایی بهره برد که منجر به چاقی انسان ها می شود.
پروتئین مذکور Them۱ نام دارد و در واکنش به گرما در درون چربی قهوه ای بدن تولید می شود. چربی قهوه ای همراه با چربی سفید در بدن همه پستانداران یافت می شود. تحقیقات دانشمندان بر روی پروتئین Them۱ از یک دهه قبل شروع شده است.
بر خلاف چربی سفید که انرژی اضافی بدن را در چارچوب چربی ذخیره کرده و منجر به چاقی در ناحیه شکم و غیره می شود، بافت چربی قهوه ای به سرعت توسط بدن سوزانده می شود تا در زمان سرما برای بدن گرما تولید نماید. بنابراین خیلی از تحقیقات ضد چاقی بر روی تبدیل چربی سفید به قهوه ای متمرکز است.
محققان می گویند با حذف ژن Them۱ از موش ها، آنها بر خلاف تصور گرمای بیشتری تولید کرده اند و نه کمتر. بنابراین اگر بتوان فرایندی برای هک این ژن در بدن انسان ابداع کرد میتوان امیدوار بود که با تولید گرمای بیشتر در بدن به کاهش وزن انسان کمک گردد.
بررسی هایی که در این حوزه با میکروسکوپ های الکترونیکی صورت گرفته نشان داده است مولکول های Them۱ با شروع روند چربی سوزی بگونه ای تغییر می کنند که باعث کمک به روند لاغری می شود.
پژوهشگران امیدوارند در آینده بتوانند از این دانسته های جدید برای تولید داروهای جدید لاغری استفاده کنند.

1400/05/13
22:49:52
5.0 / 5
1116
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد