شناسایی فسیل مغز سالم ۳۱۰ میلیون ساله

شناسایی فسیل مغز سالم ۳۱۰ میلیون ساله

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان استرالیایی موفق به شناسایی یکی از قدیمی ترین فسیل ها از مغز یک خرچنگ نعل اسبی شده اند که به شکلی مناسب حفظ شده است. این فسیل در ارتباط با ۳۱۰ میلیون سال قبل است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، بخش اعظم دانش انسان از موجودات ماقبل تاریخ ناشی از بررسی استخوان های این مخلوقات است. به عبارت دیگر، بافت های نرم این موجودات معمولا به خوبی فسیل نمی شوند. برخی سازوکارها برای حفاظت از این بافت های شکننده وجود دارد که اسکن کردن آنها برای شناسایی خصوصیت های مغز و دیگر ارگان های این موجودات را ممکن می کند.
قدمت قدیمی ترین بافت مغزی برجای مانده از یک فسیل در ارتباط با ۲۳۰ میلیون سال قبل است. رسوبات گلی می توانند بافت های نرم موجودات ماقبل تاریخ را در چارچوب لایه های کربنی حفظ کنند. اما حفظ بخش هایی از سیستم عصبی آنها بدین شکل تا به امروز بسیار نادر بوده است.
اگر حیوانات در گل دفن شوند، مواد معدنی بدن آنها در چارچوب ترکیبی معروف به کربنات آهن جامد باقی می مانند. ترکیب مورد اشاره سبب حفظ بخش های زیادی از بدن حیوانات مرده می شود و این دفعه به برجای ماندن شبکه عصبی مغز فسیل خرچنگ نعل اسبی کمک کرده است.
این خرچنگ نعل اسبی از گونه Euproops danae است که مغز آن به رنگ سفید تیره بر روی یک سنگ قهوه ای بر جای مانده و ساختار آن طی ۳۱۰ میلیون سال تغییر چندانی نداشته است. بنابراین میتوان ساختار مورد اشاره را با ساختار مغز خرچنگ های نعل اسبی زنده مقایسه کرد تا تحولات آنرا در گذر زمان درک کرد.


منبع:

1400/05/13
00:00:51
5.0 / 5
1050
تگها: سیستم , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد