جف بزوس به فضا رفت اما فضانورد نشد!

جف بزوس به فضا رفت اما فضانورد نشد!

گروه هوش مصنوعی: شاید جف بزوس به لبه ی فضا رفته باشد اما با عنایت به معیارهای جدید اداره هوانوردی فدرال او تنها می تواند یک فضانورد ˮافتخاریˮ باشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اینسایدر، همزمان با سفر جف بزوس به فضا در روز ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر)، اداره هوانوردی فدرال دستورالعمل های خود برای فضانورد نامیدن افرادی که در آینده به فضا خواهند رفت را تغییر داد. از سال ۲۰۰۴ تابحال این نخستین تغییر قابل توجه در این دستورالعمل ها بود.
در برنامه سفرهای تجاری اداره هوانوردی فدرال به فضانوردان نشان هایی داده می شود تا آنها رسما فضانورد شناخته شوند اما با عنایت به دستورالعمل های جدید امکان دارد جف بزوس و همراهانش صلاحیت دریافت این نشان را نداشته باشند.


بر اساس این دستورالعمل ها، فضانوردان باید تحت یک پرواز دارای مجوز از اداره هوانوردی فدرال تا ارتفاع حداقل ۵۰ مایل اوج بگیرند(۸۰ کیلومتر). بزوس و همراهانش این شرایط را دارند اما طبق دستورالعمل جدید فضانوردان در خلال سفر خود به فضا باید فعالیتهایی ضروری برای حفظ ایمنی پرواز فضایی انجام دهند. بزوس، برادرش مارک، خانم والی فانک ۸۲ ساله و اولیور دیمن ۱۸ ساله نقشی در ایمنی این سفر فضایی نداشتند چونکه موشک نیوشپرد کاملا خودکار بود و پیش از این هم بدون حضور خدمه ۱۵ بار پرواز کرده بود. ازاین رو بزوس و همراهانش تنها مسافرین یک پرواز فضایی بودند و نه خدمه آن.
با این وجود اداره هوانوردی فدرال نشان فضانورد افتخاری را به نشان های خود افزوده است تا به کسانی که حائز شرایط نیستند اهدا شود.
تصمیم این که چه کسی نشان افتخاری را دریافت می کند بر عهده معاون مدیر آژانس سفرهای تجاری است.
با این وجود شرکت بلواوریجین نشان های خویش را ساخته است و آنها را طی مراسمی به فضانوردانش اهدا خواهد نمود.1400/05/03
12:27:47
5.0 / 5
1149
تگها: شركت , موشك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد