با بررسی سطح سیاره؛

مریخ نورد كنجكاوی در جستجوی نشانه های تازه حیات

مریخ نورد كنجكاوی در جستجوی نشانه های تازه حیات

مریخ نورد کنجکاوی ناسا در جستجوی نشانه های تازه حیات به دنبال بررسی وضعیت حفره هایی در این سیاره است که از آنها گاز متان خارج می شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از انگجت، محققان دانشگاه کلتک، شش نقطه را در سطح سیاره مریخ شناسایی کرده اند که محل خروج گاز متان است. یکی از این حفره ها در چند کیلومتری جنوب غربی محل استقرار فعلی مریخ نورد کنجکاوی قرار دارد. از همین رو مریخ نورد مذکور به دنبال تحقیق درباره این مورد و پی بردن به حقیقت مبحث است.
مریخ نورد کنجکاوی از زمان فرود بر روی سطح مریخ در سال ۲۰۱۲ تا به امروز موفق به شناسایی شش حفره شده که از آنها گاز متان خارج می شود و محققان اعتقاد دارند که در اطراف آنها میکروب هایی زنده وجود دارند که نشان دهنده وجود حیات بر روی سطح سیاره مذکور است.
پژوهشگران دانشگاه کلتک درحال مدل سازی ذرات متان شناسایی شده در سطح مریخ هستند تا بتوانند سیر تحول تاریخی آنها را درک کنند.
پژوهش مورد اشاره هنوز در ابتدای مسیر است و حتی امکان دارد گاز متان شناسایی شده منشأ غیرارگانیک داشته باشد. امکان دارد منشأ گاز متان مذکور فعالیتهایی در عمق مریخ باشد که با درک آن بتوان از روند وجود آب در این سیاره هم آگاه شد.
بررسی ها حاکی از این است که در گذشته در مریخ آب زیادی وجود داشته و مطالعات تازه به کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه کمک می نماید.


منبع:

1400/05/02
22:34:51
5.0 / 5
1333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد