معاونت علمی اعلام كرد؛

تعریف پروژه های علمی بین متخصصان ایرانی خارج از كشور و دانشگاهها

تعریف پروژه های علمی بین متخصصان ایرانی خارج از كشور و دانشگاهها

گروه هوش مصنوعی: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود پروژه های مشترک تحقیقاتی میان متخصصان ایرانی خارج از کشور و دانشگاه ها تعریف می شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی حسینی معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به حضور متخصصان و پژوهشگران برجسته ایرانی مقیم کشورهای آلمان، انگلیس، اتریش، فنلاند، سوئد و ایتالیا در نشست «روش های همکاری جامعه علمی ایرانیان اروپا با ایران»، اظهار داشت: در این رویداد طرح ها و برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان ارائه می شود تا زمینه ای برای بهره مندی بیشتر از ظرفیت پژوهشگران و متخصصان ایرانی مقیم اروپا برقرار شود.
وی اضافه کرد: یکی از اهداف برگزاری این رویداد بررسی پیشنهادها و مدلهای مختلف همکاری متخصصان و محققان ایرانی با مراکز علمی و فناوری کشور است. این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری و همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا انجام می شود.
به گفته حسینی، تعریف پروژه های مشترک تحقیقاتی با دانشگاه ها و پژوهشگاه های داخلی و کمک به حضور شرکت های دانش بنیان معرفی شده در بازارهای اروپایی بوسیله ایجاد شرکت های مشترک و ریبرندینگ محصولات، از دیگر مطالبی است که در برگزاری این جلسه مدنظر است.
معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: محورهای اصلی برگزاری این رویداد نیز شامل «انجام پروژه تحصصی جایگزین خدمت»، «ارائه مشاوره به زیست بوم کارآفرینی ایران»، «جذب بعنوان هیات علمی در دانشگاه ها» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی توسط متخصصان و کارآفرینان ایرانی مقیم اروپا» می شود.


منبع:

1400/05/01
11:07:47
5.0 / 5
1022
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد