تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟

تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟

هابل چگونه تصاویر خویش را ثبت می کند؟ آیا رنگ های این تصاویر واقعی هستند؟ ناسا در صفحه اینستاگرام خود به این سوالات پاسخ داده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، ناسا در صفحه ی اینستاگرام خود نوشت: برخلاف دوربین های تلفن همراه، تلسکوپ هابل تصاویر فوری و رنگی ثبت نمی کند بلکه دوربین های آن تصاویری از مجموع گسترده ای از طول موج هایی که به سمت زمین می آیند را به رنگ خاکستری ثبت می کنند. دانشمندان برای هر طول موج، فیلتر رنگی خاصی در نظر می گیرند و با استفاده از این فیلترها تصاویر خاکستری "هابل" را رنگی می کنند.
خیلی از تصاویر هابل در سه طیف نوری آبی، قرمز و سبز ثبت شده اند. ترکیب این نورها یک تصویر رنگی به وجود می آورد. تلویزیون ها، کامپیوتر و دوربین های فیلمبرداری هم از همین روش برای ایجاد تصاویر رنگی استفاده می نمایند. از آنجائیکه تماشای نورهای ماوراء بنفش و مادون قرمز برای ما امکان پذیر نیست دانشمندان نزدیک ترین نور به آنها در طیف مرئی را مورد استفاده قرار می دهند.
رنگ در تصاویر هابل برای مشخص کردن خصوصیت های خاص اجرام آسمانی استفاده می شود. به صورت مثال در تصویر این سحابی، رنگ آبی پر رنگ نشان دهنده ی هلیم، رنگ آبی آسمانی نشان دهنده ی هیدروژن و اکسیژن و رنگ نارنجی اطراف حلقه ی آن نیتروژن و گوگرد را نشان داده است.
منبع:

1400/04/31
22:57:30
5.0 / 5
1295
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد